WYŁUDZIŁ PÓŁ MILIONA Z FIKCYJNEJ ZBIÓRKI NA CHORE DZIECKO

  • 13.07.2017, 11:02
  • Telewizja Sudecka
WYŁUDZIŁ PÓŁ MILIONA Z FIKCYJNEJ ZBIÓRKI NA CHORE DZIECKO
Podejrzewany o oszustwo i wyłudzeniu pół miliona złotych trafi do policyjnego aresztu. Namierzyli go i zatrzymali na terenie Warszawy funkcjonariusze Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Mężczyzna miał wyłudzić datki powołując się na rzekomą pomoc choremu 2,5 letniemu dziecku, działając tym samym na szkodę kilku tysięcy darczyńców. Obecnie dolnośląscy policjanci i prokuratura wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tego przestępstwa.

 

Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego oraz Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu prowadzą czynności w ramach dochodzenia wszczętego przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu, a dotyczące podejrzenia o oszustwo i wyłudzenie pieniędzy poprzez zorganizowanie fikcyjnej zbiórki na rzekomo chore 2,5 letnie dziecko.

W efekcie tego czynu i zbiórki przeprowadzonej za pośrednictwem jednego z portali internetowych, sprawca miał wyłudzić ponad 500 tys. złotych, działając na szkodę kilku tysięcy darczyńców i właścicieli portalu.

Wykonując czynności w tej sprawie, funkcjonariusze Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zlokalizowali miejsce pobytu mężczyzny podejrzewanego o to przestępstwo. Dolnośląscy policjanci zatrzymali podejrzewanego na terenie Warszawy, w wynajmowanym przez niego mieszkaniu. Tam też zabezpieczono część środków pochodzących z fikcyjnej zbiórki oraz markowy sprzęt elektroniczny i sportowy zakupiony za wyłudzone pieniądze.

Zatrzymany 23 – latek przewieziony został do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, gdzie trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna będzie doprowadzony do prokuratury. Obecnie dolnośląscy policjanci i prokuratura wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tego przestępstwa.

Funkcjonariusze apelują do osób pokrzywdzonych w wyniku tej fikcyjnej zbiórki o kontakt z najbliższą jednostką Policji.

asp. szt. Paweł Petrykowski

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe