KOLEJNE MILIONY DLA ŚWIDNICY NA POLITYKĘ SPOŁECZNĄ

  • 10.07.2017, 15:05
  • Telewizja Sudecka
KOLEJNE MILIONY DLA ŚWIDNICY NA POLITYKĘ SPOŁECZNĄ
Świdnica konsekwentnie rozwija swoją politykę społeczną w oparciu o środki zewnętrzne. Dzięki programom unijnym i krajowym w ostatnich dwóch latach udało się pozyskać kilka milionów złotych na istotne projekty społeczne.

 - Sfera pomocy społecznej i programów aktywizujących osoby w trudnej sytuacji życiowej jest dla mnie ważna. Miasto pozyskuje coraz większe środki na wsparcie wielu działań skierowanych do najbardziej potrzebujących grup społecznych. Można powiedzieć, że Świdnica przoduje w tej dziedzinie - mówi Beata Moskal- Słaniewska, prezydent miasta.

W czwartek, 6 lipca została podpisana umowa z Wojewodą Dolnośląskim w celu realizacji Programu Wieloletniego „Senior+” w 2017 roku. Świdnica otrzyma dotację w wysokości 382 tys. zł z przeznaczeniem na realizację zadania publicznego pod nazwą: „Zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu „Senior+”. Środki te będą przeznaczone do wykorzystania w Dziennym Domu „Senior Wigor” dla realizacji potrzeb seniorów korzystających z tego ośrodka. Jest to najwyższa dotacja w ramach tego programu w całym kraju i kolejna dotacja na działanie tej placówki.

Z kolei w poniedziałek, 10 lipca podpisano uroczyście niezwykle ważną dla miasta umowę - na dofinansowanie ze środków unijnych projektu „Świdnickie Maluchy”, który skierowany jest na wsparcie tych rodzin z dziećmi, gdzie rodzice mają problem ze znalezieniem pracy oraz deklarują powrót do niej po urodzeniu dziecka. Dla dzieci z tych rodzin przewidziano możliwość bezpłatnego pobytu w Żłobku Miejskim nr 2. Zadanie to realizowane będzie z partnerami, czyli Fundacją Edukacji Europejskiej w Wałbrzychu oraz Powiatowym Urzędem Pracy w Świdnicy. Całkowita wartość projektu to 2 413 671 zł, w tym 2 044 567 zł to kwota dofinansowania. Jego realizacja potrwa do 28 lutego 2019 roku.

Ponadto, w ostatnim czasie miastu Świdnica udało się także uzyskać inne dotacje ze środków krajowych m.in. na sfinansowanie zadań z zakresu asystentury w ramach programu MRPIPS "Asystent rodziny i koordynator rodzinnej  pieczy zastępczej na rok 2017" oraz z Narodowego Funduszu Zdrowia na dofinansowanie dwóch programów realizowanych w mieście tj.: szczepienie przecie HPV przeznaczone dla dziewczynek w wieku 12-13 lat oraz szczepienie przeciw grypie dla seniorów uzyskujących wsparcie z MOPS w Świdnicy.

- Wszystkie te dotacje, które uzyskujemy na cele społeczne przekładają się na konkretne zadania i korzyści dla mieszkańców. Dzięki nim możemy rozwijać zwłaszcza ofertę dla osób starszych i rodzin z małymi dziećmi. Programy Senior+, Maluch i projekty unijne pozwalają nam realizować ambitne zadania, na które często brakuje środków w budżetach samorządów, a jak wiadomo potrzeb nie brakuje - dodaje zastępca prezydenta Szymon Chojnowski, który w Urzędzie Miejskim w Świdnicy nadzoruje politykę społeczną. 

 

Rzecznik Prasowy

Urzędu Miejskiego w Świdnicy

Magdalena Dzwonkowska

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe