Czwartek, 24.10.2019

POLSKO-NIEMIECKO-SERBSKIE SPOTKANIA NIEPEŁNOSPRAWNYCH W KRZYŻOWEJ

  • 06.07.2017, 10:32 (aktualizacja 06.07.2017, 10:39)
  • Telewizja Sudecka
POLSKO-NIEMIECKO-SERBSKIE SPOTKANIA NIEPEŁNOSPRAWNYCH W KRZYŻOWEJ
Polacy, Niemcy i Serbowie – młodzi ludzie z niepełnosprawnościami ruchowymi lub umysłowymi, spotkali się w Krzyżowej, żeby pokonywać kolejne bariery – swoje i innych. Teraz zapraszają Państwa na spotkanie, podczas którego będą mogli pokazać to, czego się przez te kilka dni nauczyli.

W Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży Fundacji „Krzyżowa” od poniedziałku trwa polsko-niemiecko-serbskie spotkanie młodzieży, będącej na co dzień pod opieką organizacji zajmujących się integracją osób z niepełnosprawnością. W tej wyjątkowej, 30-osobowej grupie znalazła się młodzież ze Stowarzyszenia "BLIŻEJ CIEBIE" przy Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy, z Lebenshilfe Wetzlar Weilburg e.V. oraz z Kreativno edukativni centar-KEC w Belgradzie.

Jednym z głównych celów tego ważnego projektu jest  wyrównywanie szans osób z niepełnosprawnością, które są zagrożone wykluczeniem społecznym. Uczestnicy i uczestniczki projektu są osobami z orzeczoną niepełnosprawnością umysłową oraz ruchową. Program spotkania skupia się głównie na działaniach artystycznych, takich jak ekspresja poprzez sztuki wizualne realizowane różnymi technikami, paper-mache, taniec, śpiew. Warsztaty dają możliwość interakcji między młodzieżą z różnych krajów i kultur, a także podniesienia swoich kompetencji językowych i komunikacyjnych, co ułatwi w przyszłości integrację społeczną.

Prowadzone przez 5 dni sesje warsztatów artystycznych zakończą się prezentacją ich rezultatów.,

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na finał projektu - prezentację wystawy połączoną z występami muzycznymi i tanecznymi.
8 lipca 2017 (sobota), godz. 16.00
Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego
Budynek „Stodoła”, sala wielofunkcyjna
Krzyżowa 7, 58-112 Grodziszcze
 wstęp wolny

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe