NOWE PRZEJŚCIE PRZEZ RZEKĘ NA KRASZOWICACH

  • 04.07.2017, 15:02
  • Telewizja Sudecka
NOWE PRZEJŚCIE PRZEZ RZEKĘ NA KRASZOWICACH
Wczoraj nad rzeką Bystrzycą na Kraszowicach zamontowana została nowa kładka pieszo-rowerowa. To obiekt jednoprzęsłowy o konstrukcji stalowej, kratownicowej spawanej. Kratownice wykonane zostały z rur stalowych. Rozpiętość kładki wynosi 31,5 metra, szerokość użytkowa - 3 metry. Wykonano ją w całości na wytwórni konstrukcji stalowej łącznie z zabezpieczeniem antykorozyjnym, a następnie przetransportowano na miejsce budowy. Na zamontowanej konstrukcji stalowej wykonana zostanie teraz żelbetowa płyta pomostowa. Łączny ciężar zamontowanej konstrukcji wynosi około 18,5 tony.

W ramach tej inwestycji kończą się również prace związane z budową ciągu pieszo-rowerowego o nawierzchni bitumicznej, długości około 631 metrów i szerokości 3 metrów. Kładka, jak i ścieżka zostaną także oświetlone – posadowionych zostanie 29 słupów oświetleniowych.

Wykonawcą zadania jest wyłonione w drodze przetargu konsorcjum: Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o. o. z siedzibą w Świdnicy oraz MOST Sp. z o. o. z siedzibą w Sopocie. Wartość zadania to 1 040 000 zł.

Prace potrwają do końca sierpnia, następnie rozpoczną się procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.

 

Info: Rzecznik Prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy

Magdalena Dzwonkowska

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe