DOLNY ŚLĄSK PIERWSZYM WOJEWÓDZTWEM Z KARTĄ RÓWNOŚCI

  • 28.06.2017, 15:23
  • Telewizja Sudecka
DOLNY ŚLĄSK PIERWSZYM WOJEWÓDZTWEM Z KARTĄ RÓWNOŚCI
Marszałek Cezary Przybylski podpisał dziś w Oratorium Marianum Kartę Różnorodności. Tym samym Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego jako pierwszy spośród samorządów szczebla wojewódzkiego przyjął stawiane przez nią zobowiązania równego traktowania w miejscu pracy.

Karta Różnorodności to europejska inicjatywa na rzecz promocji polityki równego traktowania
i zarządzania różnorodnością w miejscu pracy. Poprzez podpisanie Karty Różnorodności nasz urząd marszałkowski zobowiązuje się do przestrzegania całkowitego zakazu dyskryminacji na terenie swojego zakładu pracy, a także do działań służących tworzeniu i promocji różnorodności. Jednocześnie wyraża swoją gotowość do zaangażowania wszystkich osób zatrudnionych oraz partnerów biznesowych i społecznych w  działania antydyskryminacyjne i prorównościowe. Organizacje decydujące się na wdrożenie Karty Różnorodności działają na rzecz spójności i równości społecznej.

̶  Urząd Marszałkowski to także zakład pracy. Kwestie równego traktowania od lat są dla nas bardzo ważne – zaznacza marszałek Cezary Przybylski. – Cieszę się, że dużą część zobowiązań, które Karta nakłada na swoich sygnatariuszy, już wypełniamy. Wewnętrzne przepisy urzędu uwzględniają m.in. przestrzeganie zasad równości szans płci w miejscu pracy, warunków pracy i form zatrudnienia pracowników, a także godzenia życia zawodowego z rodzinnym i równego traktowania osób
z niepełnosprawnościami. Mamy również świadomość, że to tematyka, która wymaga nieustającej pracy
– dodaje.

Kartę Różnorodności wspiera Komisja Europejska, a realizowana jest ona w takich krajach Unii Europejskiej jak:  Austria, Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Luksemburg, Niemcy, Polska, Portugalia, Szwecja, Węgry i Włochy.

Wśród sygnatariuszy Karty znajdziemy między innymi: Deloitte, Aviva, Siemens, British Council, Shell Polska, Orange i Urzędy Miasta Poznania i Słupska.

Podpisaniu Karty Różnorodności przez Samorząd Dolnego Śląska towarzyszyła konferencja
pt.:  ,,Równość jest ważna. Karta Różnorodności w samorządzie i biznesie”.

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tomasz
Tomasz 01.07.2017, 00:27
To podpisano kartę równości czy różnorodności? Skąd ta nieścisłość?

Pozostałe