DZIEŃ OTWARTY KOPALNI W PIŁAWIE GÓRNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)

  • 26.06.2017, 08:45 (aktualizacja 26.06.2017, 14:48)
  • Krzysztof Bachiński
DZIEŃ OTWARTY KOPALNI W PIŁAWIE GÓRNEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)
Prezes Kompanii Górniczej Artur Widłak w sobotę 24 czerwca, po raz kolejny otworzył bramy kopalni w Piławie Górnej dla zwiedzających. Kompania Górnicza jest jednym z największych producentów kruszyw łamanych w Polsce. W swojej ofercie posiada całą gamę kruszyw amfibolitowych: piaski, grysy, mieszanki, tłuczeń, kliniec. Kopalnia w Piławie Górnej, to jeden z największych kompleksów wydobywczo-produkcyjno-załadunkowych kruszywa w Polsce.Zakład w Piławie Górnej pozwala utrzymać zdolność produkcyjną na poziomie 800 ton na godzinę, a zainstalowany na wewnętrznej bocznicy system szybkiego załadunku pozwala na wysłanie 8 składów pociągu w ciągu doby.

W dniu otwartym, przed kopalnią zgromadzono wiele maszyn które można było zwiedzać. Bezpłatnie dostępne były dla dzieci zamki dmuchane. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci i dorosłych cieszyły się zajęcia przygotowane przez studentów Instytutu Geologii Uniwersytetu Wrocławskiego, a szczególnie rozbijanie skał w poszukiwaniu ciekawych minerałów. Ale największym zainteresowaniem cieszyła się wycieczka autobusem na dno 100 metrowego wyrobiska w kopalni. Kto nie był niech zarezerwuje sobie termin za rok, naprawdę warto.  

 

Krzysztof Bachiński

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe