5 MILIONÓW NA NOWOCZESNE PRACOWNIE

  • 21.06.2017, 09:06
  • Telewizja Sudecka
5 MILIONÓW NA NOWOCZESNE PRACOWNIE
W lipcu zapadną rozstrzygnięcia kilku kluczowych projektów przygotowanych i złożonych przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska w partnerstwie z samorządami. Czego one dotyczą i jak do tej pory mieszkańcy skorzystali na współpracy samorządów?

Rozstrzygnięte już konkursy zaowocowały dużymi pieniędzmi na edukację. Nowy sprzęt i materiały dydaktyczne trafią do 41 pracowni w szkołach prowadzonych przez gminy, miasta i powiat. Ze zdobytego dofinansowania o wartości niemal 5 milionów korzystać będą przez lata mieszkańcy uczący się w szkołach podstawowych, zawodowych i ogólnokształcących. .

Decyzje o rozstrzygnięciu kolejnych konkursów zapadną w lipcu. Wśród nich również te dotyczące termomodernizacji obiektów publicznych, lokali mieszkalnych czy budowy ścieżek rowerowych.

We wtorek 20 czerwca wójtowie, burmistrzowie i starosta powiatu przyjęli sprawozdanie finansowe i z działaności zarządu stowarzyszenia oraz sprawozdanie komisji rewizyjnej za miniony rok. Samorządowcy decydowali również o najważniejszych kierunkach działań stowarzyszenia.

Ziemię Dzierżoniowską tworzą wszystkie samorządy naszego powiatu. Odpowiada ono za przygotowywanie wniosków umożliwiających ubieganie się o unijne pieniądze, w oparciu o które realizowane są duże i wspólne inwestycje. Biuro stowarzyszenia na bieżąco monitoruje również możliwości zewnętrznego dofinansowania ze środków unijnych i krajowych. Pomysłodawcą powołania Stowarzyszenia Ziemia Dzierżoniowska jest burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Zobacz na jakim etapie są projekty przygotowane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska (PDF 158 KB)

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe