PRZED NAMI DOLNOŚLĄSKIE ZAWODY STRZELECKIE

  • 07.06.2017, 15:02
  • Telewizja Sudecka
PRZED NAMI DOLNOŚLĄSKIE ZAWODY STRZELECKIE
Starostwo Powiatowe w Jaworze oraz Jaworski Klub Strzelecki „UR” serdecznie pragnie zaprosić uczniów szkół średnich do udziału w Dolnośląskich Zawodach Strzeleckich im „Żołnierzy Września 1939”.

Zawody odbędą się w dniach 20-21 września 2017r. i będą integralną częścią obchodów „Polskiego Września 1939” w powiecie jaworskim. W zamyśle turniej ten będzie przedsięwzięciem cyklicznym, planowanym na wrzesień, aby uczcić i przypomnieć zasłużonych żołnierzy Wojska Polskiego, biorących udział w kampanii wrześniowej.

Celem zawodów jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy dotyczącej zagadnień obronności kraju, podnoszenie sprawności fizycznej, doskonalenie umiejętności strzeleckich w bezpośredniej rywalizacji sportowej oraz popularyzacja w społeczeństwie strzelectwa sportowego i sportów obronnych.

Pierwszego dnia uczniowie szkół będą rywalizować indywidualnie i zespołowo o puchar będący główną nagrodą wojewódzkich zawodów strzeleckich. Przewidziane są trzy konkurencje: karabinowa, rzut granatem oraz konkurencja strzelecko-biegowa.

W drugim dniu odbędzie się prezentacja multimedialna pt. „Polski Wrzesień 1939”, połączona z pokazem sprzętu: Sił Zbrojnych RP, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Straży Granicznej oraz targów edukacyjnych. Uczniowie w tym dniu będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół wyższych: Akademii Sztuki Wojennej, Wojskowej Akademii Technicznej, Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych, Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Wrocławskiej, Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, a także zapoznać się z ofertą pracodawców: Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Wojskowej Komendy Uzupełnień, Dowództwa Obrony Terytorialnej, Izby Administracji Skarbowej, Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Straży Granicznej, Pogotowia Ratunkowego. Dyrektorzy szkół oraz nauczyciele będą mogli uczestniczyć w dyskusji z Wiceministrem Obrony Narodowej Panem Michałem Dworczykiem dotyczącej „dużej reformy” klas mundurowych.

Po rozdaniu pucharów i dyplomów zwieńczeniem dnia będzie występ „Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Zgłoszenie wstępne (w załączeniu), proszę wypełnić i przesłać pisemnie do dnia 21.06.2017r. na adres: Starostwo Powiatowe w Jaworze ul. Wrocławska 26, 59-400 Jawor oraz drogą elektroniczną na adres mailowy: [email protected].

 Po wstępnym zgłoszeniu szkoły na adres szkoły zostanie wysłana pełna dokumentacja (regulamin zawodów, Karta zgłoszeniowa indywidualnego zawodnika, program zawodów i konferencji).

         Oczekujemy, że wydarzenie to spotka się z dużym zainteresowaniem, uczniów (zawodników jak i osób nie biorących udziału w konkurencjach) oraz grona pedagogicznego.

Jeśli Państwa szkoła nie posiada drużyny strzeleckiej, serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli do przybycia i wzięcia udziału w drugim dniu (21 września 2017r.).

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe