BLISKO 3300 PORCJI NARKOTYKÓW

  • 23.05.2017, 11:01
  • Telewizja Sudecka
BLISKO 3300 PORCJI NARKOTYKÓW
Za posiadanie znacznej ilości narkotyków sąd aresztował na 3 miesiące mężczyznę, ustalonego i zatrzymanego przez dzierżoniowskich policjantów. Podczas kontroli drogowej w BMW należącym do 25-latka zabezpieczono 800 porcji marihuany. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli blisko 2300 porcji narkotyków. 25-latek usłyszał również zarzuty za udzielanie środków odurzających.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie prowadząc działania zmierzające do ograniczenia przestępczości narkotykowej zatrzymali 25-letniego mieszkańca Dzierżoniowa podejrzanego o tego typu przestępstwa. Do zatrzymania doszło wieczorem 19 maja w Gilowie. Funkcjonariusze podejrzewali, że w samochodzie mogą być przewożone znaczne ilości środków odurzających. Podejrzenia potwierdziły się w stu procentach. W trakcie kontroli BMW policjanci znaleźli worki z suszem roślinnym. Przeprowadzone przez specjalistów badanie wskazało, że zabezpieczone substancje, to marihuana w ilości pozwalającej na uzyskanie ponad 800 porcji handlowych. W mieszkaniu podejrzanego, policjanci znaleźli i zabezpieczyli woreczki z suszem roślinnym oraz białym proszkiem. Przeprowadzone badania wskazały, że zabezpieczone substancje to mefedron, amfetamina oraz marihuana w ilości pozwalającej na uzyskanie blisko 2300 porcji handlowych tych narkotyków. W mieszkaniu 25-latka zatrzymano również kilka tabletek ecstazy.

Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej substancji psychotropowych. Sąd przychylił się do wniosku Policji oraz Prokuratury i zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu dla mężczyzny. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających, ich przeznaczenie oraz skalę handlu tymi narkotykami. Przypomnijmy, że świetle przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znaczna ilość środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

ŹRÓDŁO: KPP DZIERŻONIÓW

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe