DOLNY ŚLĄSK. PAMIĘTAM POWÓDŹ

  • 19.05.2017, 14:55 (aktualizacja 19.05.2017, 15:17)
  • Telewizja Sudecka
DOLNY ŚLĄSK. PAMIĘTAM POWÓDŹ
W tym roku mija 20 lat od powodzi tysiąclecia. Wydarzenie to mocno wpisało się w pamięc wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska, którzy byli świadkami "wielkiej wody" w lipcu 1997. W związku z rocznicą tego wydarzenia powstaje projekt Dolny Śląsk. Pamiętam Powódź, który jest realizowany w wielu miejscowościach na terenie naszego województwa.

 

Wszystkich, którzy posiadają materiały związane z tymi wydarzeniami zapraszamy na spotkania, które będą odbywały się w wielu miastach, a najbliższe z nich zaplanowane są na 26 maja o godzinie 17.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bielawie i 27 maja od godziny 14.00 podczas Dni Dzierżoniowa na stoisku przed Halą OSiR-u.

O projekcie:
Powódź z 1997 r. jest wydarzeniem, wokół którego po dwóch dekadach wciąż najmocniej kształtuje się zbiorowa pamięć mieszkańców Dolnego Śląska (co potwierdzają m.in. niedawne wyniki badań socjologicznych). 20. rocznica tych wypadków każe nam zastanowić się nad tym, co zostało po „Powodzi  Tysiąclecia” w świadkach ówczesnej historii. Organizatorzy projektu Dolny Śląsk. Pamiętam Powódź  sprawdzą, czy – i jak – te wydarzenia nadal żyją w mieszkańcach regionu. Działania realizowane będą w dolnośląskich wielu miastach. „Podziel się tym, co pamiętasz – i co masz w swojej szufladzie” – zachęcają organizatorzy.

Cele:
– zbiorowa publikacja gromadząca wspomnienia oraz zdjęcia związane z powodzią na Dolnym Śląsku z 1997 r.;
– zbiorowy film dokumentalny zrealizowany na podstawie zgromadzonych, opracowanych i zmontowanych amatorskich bądź półprofesjonalnych zapisów filmowych związanych z powodzią na Dolnym Śląsku z 1997 r.;
– wywiady z powodzianami, badania socjologiczne i teksty, które pomogą zrozumieć, jakie jest miejsce powodzi w zbiorowej pamięci mieszkańców regionu;
– gromadzenie i digitalizacja zgromadzonego zasobu w sposób ciągły na portalu Dolnośląskość.pl.


Organizacja:

Ośrodek Pamięć i Przyszłość, Centrum Historii Zajezdnia, Realizacja: Fundacja im. Tymoteusza Karpowicza

Patronat Honorowy: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wojewoda Dolnośląski

Media: Dolnośląskość.pl, Magazyn „Wroclife”, Telewizja Sudecka

Partnerzy: Koleje Dolnośląskie, Obywatele24.pl

Wsparcie lokalne: Urząd Miasta w Dzierżoniowie.


Strona internetowa: pamietampowodz.pl
Kontakt:
Grzegorz Czekański, 666951823, [email protected]
Facebook: facebook.com/pamietampowodz

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe