Sobota, 24.08.2019

TO JUŻ 24. ROK WYMIANY MŁODZIEŻY ZSiPKZ W BIELAWIE ZE SZKOŁAMI PARTNERSKIMI W LINGEN

  • 08.05.2017, 09:00
  • Telewizja Sudecka
TO JUŻ 24. ROK WYMIANY MŁODZIEŻY ZSiPKZ W BIELAWIE ZE SZKOŁAMI PARTNERSKIMI W LINGEN
"Mobilność" to hasło przewodnie kolejnej wymiany uczniów szkół partnerskich z Bielawy i Lingen, która miała miejsce w dniach od 23.04 do 29.04.2017. Uczniowie w ciągu tygodnia pracowali nad projektem, w którym próbowali odpowiedzieć na pytania: jak szukać alternatywnych środków transportu pozwalających chronić środowisko, czym jest mobilność, jak powstaje transport, jakie będą "silniki" przyszłości. Szukając odpowiedzi na te pytania, odwiedziliśmy firmę zajmującą się sprzedażą nowoczesnych elektrycznych rowerów tzw. e-bików. W szkole BBS Technik Lingen uczniowie poznali budowę samochodu z napędem elektrycznym.

W trakcie pobytu młodzież SiPKZ w Bielawie odwiedziła partnerskie zawodowe szkoły oraz gościła u burmistrza miasta Lingen. Był też czas na rekreację na basenie, grę w kręgle, strzelanie z łuków. W czwartek odbyła się wycieczka do Bremy. Zwiedzali miasto oraz Centrum Nauki Universum. Cały tydzień był okazja do szlifowania języka niemieckiego i poznawania codzienność rówieśników mieszkających w Lingen. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie wrócili do Bielawy gdzie od zaraz intensywnie będą przygotowywać się do rewizyty, która odbędzie się już za dwa tygodnie.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (9)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe