Niedziela, 22.09.2019

GRODY PIASTOWSKIE - START W DZIERŻONIOWIE

  • 04.05.2017, 15:33 (aktualizacja 04.05.2017, 15:37)
  • Telewizja Sudecka
GRODY PIASTOWSKIE - START W DZIERŻONIOWIE
Dzierżoniowskim centrum miasta zawładną w sobotę 6 maja kolarze. Wyjdź z domu i kibicuj uczestnikom Korony Gór Sowich oraz II etapu wyścigu kolarskiego CCC Tour Grody Piastowskie. Mamy dobrą wiadomość dla fanów kolarstwa. Podczas wyścigu rozdawane będą gadżety z nim związane. W dzierżoniowskim Rynku i na premiach lotnych.

Można też wygrać je na facebooku. Warto więc zaglądać na strony związane z CCC Tour Grody Piastowskie.

U nas działania w Rynku, który będzie zamknięty dla ruchu już od piątku wieczorem do soboty do god. 15.00, zaczną się od rana 6 maja. Od godz. 8.00 ruszają zapisy na Koronę Gór Sowich. Można się zapisać wcześniej w formie elektronicznej przez zakładkę na stronie głównej wyścigu www.grody.com.pl. Organizatorzy przewidują udział 200 osób. Start o godz. 10.00, zakończenie wyścigu o godz. 13.00 (ale powrót z trasy zawodników przewidywany jest od godz. 11.00). Trasa będzie przebiegała przez Piławę, Olbrachcice, Stoszowice, Srebrną Górę, Wolibórz i Bielawę – dystans 55,0 km. 
Do przejechania będą dwie przełęcze - Woliborska i Srebrnogórska. Każdy uczestnik za ich przejechanie i zdobycie otrzyma pierwszą część pamiątkowego medalu. Medal będzie składał się z 4 części, pozostałe 3 będą do zdobycia w latach 2018-2020. Wyścig będzie miał charakter ogólnopolski.

Od godz. 13.00 prezentowane będą ekipy biorące udział w drugim etapie wyścigu kolarskiego Grody Piastowskie, który ruszy o 14.00. Organizatorzy zdecydowali się na umieszczenie mety królewskiego odcinka na jednym z bardzo popularnych podjazdów w Górach Sowich - twierdzy w Srebrnej Górze, która oprócz bardzo ciężkiego podjazdu oferować będzie walory edukacyjne i wizualne. Kolarze pokonają 131 kilometrów. Po drodze czekać ich będzie 6 podjazdów, w tym jeden prowadzący na metę. W sumie przewyższenie wyniesie 2430 metrów, a peleton przejedzie wszystkie najtrudniejsze góry w pierwszym z dolnośląskich pasm Sudetów. Zapowiada się znakomite ściganie. Meta w srebrnogórskiej twierdzy. Dekoracja zawodników odbędzie się w forcie Donjon, który przy okazji można zwiedzić.

Trasa II etapu

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe