JUŻ WKRÓTCE FOTOSPACER PO PARKU KRAJOBRAZOWYM GÓR SOWICH

  • 25.04.2017, 12:43 (aktualizacja 25.04.2017, 12:46)
  • Telewizja Sudecka
JUŻ WKRÓTCE FOTOSPACER PO PARKU KRAJOBRAZOWYM GÓR SOWICH
W wyniku głosowania internautów w konkursie Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski 2017 wyłonione zostały najciekawsze fotograficzne lokalizacje naszego kraju: Góry Sowie, Jastarnia, Pałac w Kozłówce, Płock i Zamość. Już w połowie maja w pierwszej „perłowej” finalistce – Górach Sowich – odbędzie się Fotospacer z aparatami Panasonic Lumix!

Góry Sowie, zwane często też Górami Tajemnic, są podobno najstarszymi górami w Polsce. Ciągną się od doliny rzeki Bystrzycy aż po Przełęcz Srebrną, lekko zahaczając o okolice „Złotego Pociągu” i granicząc
z Zamkiem Książ. Jednak to, co w nich najciekawsze, jest ukryte lub trudno-dostępne.

Organizatorzy zapraszają serdecznie wszystkich pasjonatów fotografii, którzy chcieliby odkryć sekrety tego magicznego pasma Sudetów Środkowych do zgłaszania się na Fotospacer.

„W poprzedniej edycji Fotograficznych Pereł Polski zwiedzaliśmy Góry Stołowe, które absolutnie nas urzekły”, wspomina Tomasz Kulas, główny organizator Fotospacerów. „Dlatego też z dużą niecierpliwością czekamy na majową wędrówkę po Górach Sowich. A także… pod nimi!”

Kilka niezależnych podziemnych „miast”, setki metrów korytarzy wykutych w skale rękami między innymi jeńców wojennych, niezliczona ilość tajemniczych miejsc w lasach i okolicznych miejscowościach. Do tego dawne bocznice kolejowe w środku lasu, wejścia do sztolni, w które mógł wjechać nawet olbrzymi parowóz, oraz tajemnicze budowle o kształcie przypominającym bardziej lądowisko UFO niż obiekty przemysłowe. Oto atrakcje, które mają szansę zobaczyć i uwiecznić na zdjęciach Uczestnicy pierwszego Fotospaceru realizowanego w ramach konkursu Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski 2017.

„Cieszymy się, że internauci wybrali niezwykle ciekawe Góry Sowie jako jedną z Fotograficznych Pereł Polski
w 2017 roku”,
mówi Klara Ufnalewska, PR Manager Panasonic w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.
„Z naszej strony zapewnimy uczestnikom fotospaceru dostęp do najnowszych aparatów i obiektywów Panasonic Lumix, które będą mogli wypróbować pośród przepięknej, wiosennej przyrody w Górach. Dzięki eksperckiej wiedzy Tomasza Kulasa Uczestnicy będą mieli szansę poznać i nauczyć się obsługi najbardziej zaawansowanych modeli aparatów Lumix. Wszystkie funkcje i technologie, w które zostały wyposażone zarówno modele kompaktowe, jak również te z serii G, zostaną dokładnie omówione i zaprezentowane
w interesujących warunkach, jakie zapewni krajobraz Gór Sowich”.

Trasa Perłowego Fotospaceru została przygotowana przez profesjonalnych przewodników: Annę Stępień
i Tomka Deronia. Zaplanowali oni kilkugodzinny spacer obfitujący w piękne kadry, niespodziewane obiekty, ale także liczne niespodzianki.

Warto nadmienić, że Uczestnicy Perłowych Fotospacerów, poza niezapomnianymi widokami, będą również mieli szansę zawalczyć o nagrody. Po każdej wyprawie, Fotospacerowicze mogą nadsyłać najlepsze zdjęcia wykonane podczas danego Fotospaceru, a wśród nich jury wybierze trzy kadry. Ich autorzy otrzymają odpowiednio 30, 20 i 10 wydruków odbitek wykonanych na zaawansowanej, fotograficznej drukarce Epson L850.

„Doskonale wiemy, jak ulotne są wspomnienia,” mówi Ewa Pytlak, Marketing Coordinator w firmie Epson. „Dlatego też z dużym entuzjazmem dołączyliśmy do projektu Fotograficznych Pereł Polski i ufundujemy nagrody w postaci wydruków zdjęć. Fotospacery gromadzą osoby pełne pasji i miłości do fotografii. Właśnie takim osobom chcemy zaprezentować możliwości, jakie dają urządzenia Epson. Wysokiej klasy profesjonalne drukarki SureColor czy rozwiązania dla fotografów z linii ITS oferują niski koszt wydruku zdjęć, doskonałe odwzorowanie kolorów oraz wierną gradację kontrastów obrazu.”

Miejsca i daty

Pierwszy Fotospacer konkursowy odbędzie się niedługo – 13 maja! Zapisy trwać będą do 5 maja i odbywają się poprzez formularz dostępny na stronie http://fotospacery.pl/fotograficzne-perly-polski-2017-gory-sowie-z-aparatami-panasonic-lumix-zapisy/ Informacje pojawią się również na fanpage’u Fotospacery.pl i firmy Panasonic.

Pełen harmonogram Fotospacerów w Fotograficznych Perłach Polski 2017:

  • 13 maja – Góry Sowie
  • 10 czerwca – Pałac w Kozłówce
  • 8 lipca – Zamość
  • 19 sierpnia – Płock
  • 23 września – Jastarnia

O firmie Panasonic
Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwijaniu zróżnicowanych technologii elektronicznych oraz rozwiązań z zakresu elektroniki konsumenckiej, rozwiązań dla gospodarstw domowych i przedsiębiorstw, branży motoryzacyjnej oraz producentów urządzeń. Od czasu powstania w 1918 r. firma rozwinęła swoją działalność na całym świecie i obecnie zarządza 474 filiami oraz 94 przedsiębiorstwami stowarzyszonymi. W roku finansowym zakończonym 31 marca 2016 r. zanotowały one skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości 56 794 miliardów euro (7553 bilionów jenów). Poświęcając się tworzeniu nowych wartości poprzez innowacje we wszystkich grupach produktowych, firma wykorzystuje własne technologie, aby zapewnić swoim klientom lepsze życie i lepszy świat. Więcej informacji o firmie Panasonic znajduje się pod adresem:

http://www.panasonic.com/global

Panasonic Polska – znajdź nas online!
http://www.facebook.com/panasonicpolska
http://www.youtube.com/PanasonicPolska
 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe