Czwartek, 17.10.2019

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

  • 28.03.2017, 15:07
  • Telewizja Sudecka
TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
Od wtorku 28 marca przez trzy dni w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie odbywa się konkurs wiedzy pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

 

Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. W XIX powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad-gimnazjalnych z terenu powiatu dzierżoniowskiego.


Organizatorami turnieju są:
1.Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Dzierżoniowie.
2.Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie.
Nagrody rzeczowe dla zwycięzców w każdej kategorii wiekowej ufundowało Stowarzyszenie "Bezpieczna Gmina - Bezpieczny Powiat" w Dzierżoniowie.

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe