W zawodach wystąpili uczniowie z roczników 2004-2009, reprezentujący 5 dzierżoniowskich szkół: Szkołę Podstawową nr 3, Szkołę Podstawową nr 5, Szkołę Podstawową nr 6, Szkołę Podstawową nr 9, Szkołę Podstawową Sióstr Salezjanek. Rywalizacja przebiegała na dystansie 25 m (kl. I-III) lub 50 m (kl. IV-VI) w dwóch stylach: grzbietowym i dowolnym.
Zawodnicy, oprócz indywidualnych osiągnięć zdobywali punkty do klasyfikacji drużynowej szkół. W każdej konkurencji za miejsca 1-6 przyznawano odpowiednią ilość punktów. Zarówno wśród klas I-III, jak i klas IV-VI zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 9.
Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Organizatorem imprezy był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, a finansowana ona była ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015-2020.
Poniżej znajdują się nazwiska medalistów.
Klasy I-III
25 m stylem grzbietowym dziewcząt rocznik 2009
- Maja Matlak (SP 9)
- Julia Żebrowska (SP 5)
- Helena Blacharz (SP 9)
25 m stylem grzbietowym chłopców rocznik 2009
- Chrystian Wawrzynowicz (SP 9)
- Tomasz Górecki (SP 9)
- Dawid Miętkiewicz (SP 9)
25 m stylem grzbietowym dziewcząt rocznik 2008
- Natalia Szkarłat (SP 5)
- Magdalena Lisiak (SP 5)
- Milena Bajsarowicz (SP Sióstr Salezjanek)
25 m stylem grzbietowym chłopców rocznik 2008
- Aleksander Rojek (SP 5)
- Kacper Tuczapski (SP9)
- Paweł Raś (SP9)
25 m stylem grzbietowym dziewcząt rocznik 2007
- Maria Gutkowska (SP 6)
- Nikola Walawska (SP 9)
- Maria Drążczyk (SP 9)
25 m stylem grzbietowym chłopców rocznik 2007
- Grzegorz Lipski (SP Sióstr Salezjanek)
- Oliwier Zagajewski (SP 9)
- Bronek Jednoróg (SP 9)
25 m stylem dowolnym dziewcząt rocznik 2009
- Kalina Nowak (SP 5)
- Nadia Pancer (SP 3)
- Helena Blacharz (SP 9)
25 m stylem dowolnym chłopców rocznik 2009
- Alan Orzechowski (SP 5)
- Chrystian Wawrzynowicz (SP 6)
- Teodor Dzwolak (SP 9)
25 m stylem dowolnym dziewcząt rocznik 2008
- Natalia Szkarłat (SP 5)
- Milena Bajsarowicz (SP Sióstr Salezjanek)
- Magdalena Lisiak (SP 5)
25 m stylem dowolnym chłopców rocznik 2008
- Aleksander Rojek (SP 5)
- Filip Popowicz (SP 9)
- Kacper Tuczapski (SP 9)
25 m stylem dowolnym dziewcząt rocznik 2007
- Maria Gutkowska (SP 6)
- Nikola Walawska (SP 9)
- Maria Drążczyk (SP 9)
25 m stylem dowolnym chłopców rocznik 2007
- Grzegorz Lipski (SP Sióstr Salezjanek)
- Igor Kwinta (SP 9)
- Jakub Szymczak (SP 5)
Klasy IV-VI
50 m stylem grzbietowym dziewcząt rocznik 2006
- Hanna Nawrot (SP 5)
- Paulina Żebrowska (SP 5)
- Magda Ramilowska (SP 9)
50 m stylem grzbietowym chłopców rocznik 2006
- Adrian Zarzycki (SP 5)
- Kacper Kukuła (SP 9)
- Igor Wierzbicki (SP 5)
50 m stylem grzbietowym dziewcząt rocznik 2005
- Wiktoria Czerwińska (SP 5)
- Małgorzata Stawicka (SP Sióstr Salezjanek)
- Liwia Kończak (SP 9)
50 m stylem grzbietowym chłopców rocznik 2005
- Miłosz Sztachelek (SP 9)
- Miłosz Kunda (SP 9)
- Mikołaj Dominiak (SP 5)
50 m stylem grzbietowym dziewcząt rocznik 2004
- Katarzyna Lisiak (SP 5)
- Julia Felisiak (SP 9)
- Aleksandra Dudzińska (SP 5)
50 m stylem grzbietowym chłopców rocznik 2004
- Jeremi Kuzik (SP Sióstr Salezjanek)
- Maciej Perekasz (SP 9)
- Adrian Klimczak (SP 9)
50 m stylem dowolnym dziewcząt rocznik 2006
- Hanna Nawrot (SP 5)
- Magda Ramilowska (SP 9)
- Paulina Żebrowska (SP 5)
50 m stylem dowolnym chłopców rocznik 2006
- Igor Wierzbicki (SP 5)
- Adrian Zarzycki (SP 5)
- Kacper Kukuła (SP 9)
50 m stylem dowolnym dziewcząt rocznik 2005
- Wiktoria Czerwińska (SP 5)
- Małgorzata Stawicka (SP Sióstr Salezjanek)
- Lena Guczwińska (SP 9)
50 m stylem dowolnym chłopców rocznik 2005
- Jakub Bejda (SP 9)
- Mikołaj Dominiak (SP 5)
- Miłosz Sztachelek (SP 9)
50 m stylem dowolnym dziewcząt rocznik 2004
- Katarzyna Lisiak (SP 5)
- Aleksandra Dudzińska (SP 5)
- Julia Felisiak (SP 9)
50 m stylem dowolnym chłopców rocznik 2004
- Adrian Klimczak (SP 9)
- Kamil Piskulak (SP 9)
- Jeremi Kuzik (SP Sióstr Salezjanek)
Komentarze