Środa, 21.08.2019

UCZNIOWIE Z ZSiPKZ W BIELAWIE NA ZAGRANICZNEJ PRAKTYCE

  • 28.03.2017, 09:20 (aktualizacja 28.03.2017, 09:26)
  • Telewizja Sudecka
UCZNIOWIE Z ZSiPKZ W BIELAWIE NA ZAGRANICZNEJ PRAKTYCE
W dniach 05.03.2017 r. - 18.03.2017 r. dziesięciu uczniów z Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie kształcących się w zawodzie technik informatyk uczestniczyło wraz z opiekunem w dwutygodniowej praktyce zagranicznej w Cottbus w Niemczech. Wyjazd odbył się w ramach projektu "Innowacyjna praktyka zawodowa – szansą dobrego startu w przyszłość" realizowanego w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie ze środków Unii Europejskiej w ramach programu „Erasmus +”. Młodzież miała zagwarantowane zajęcia językowe, kulturowe i pedagogiczne przygotowujące do wyjazdu, przejazd, noclegi, wyżywienie, program kulturowy na miejscu, przejazdy lokalne, ubezpieczenie, kieszonkowe. Uczniowie otrzymali również rozmówki niemiecko-polskie.

Podczas dwutygodniowego pobytu w Kompetenzzentrum für Nachhaltiges Bauenw Cottbus młodzież mała okazję nabyć umiejętności z obsługi  programów:  Adobe Photoshop, Adobe Ilustrator, Adobe InDesign, doskonalić umiejętności językowe oraz uczestniczyć w  ciekawym programie kulturowym i nawiązać nowe znajomości. Podczas zajęć uczniowie wykonali w wyżej wymienionych programach: plakat pt." Ich bin!", projekt kalendarza, który opatrzony był zdjęciami z pobytu na praktyce, projekt nadruku na kubkach, a następnie wydrukowali wszystkie prace. Na zakończenie praktyki młodzież przygotowała krótki film oraz projekt rollup-u dotyczący pobytu na praktyce, który został wykonany w lokalnej drukarni. Pobyt w Niemczech nie ograniczał się wyłącznie do pracy. Uczniowie wzięli udział w bogatym programie kulturowym obejmującym między innymi: wycieczki do Tropical Island, Drezna, Berlina, dzięki którym zwiedzili ciekawe miejsca. Czas wolny spędzali również na grze w kręgle czy mini golfie. Praktyka zakończyła się wydaniem „Certyfikatów uczestnictwa ze stażu”.

 

          

  Uczniowie otrzymają także dokumentu Europass Mobility, który potwierdza odbycie szkolenia zawodowego za granicą oraz zdobyte umiejętności zawodowe.

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (9)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe