PONAD 400 ZATRZYMANYCH DOWODÓW REJESTRACYJNYCH

  • 27.03.2017, 10:58 (aktualizacja 27.03.2017, 11:02)
  • Telewizja Sudecka
PONAD 400 ZATRZYMANYCH DOWODÓW REJESTRACYJNYCH
Bezpieczeństwo, zdrowy rozsądek i rozwaga na drodze nie u wszystkich kierujących są najważniejsze. Blisko 3 tys. skontrolowanych pojazdów, blisko 500 przypadków niewłaściwego stanu technicznego pojazdów, ponad 400 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i praw jazdy, 13 nietrzeźwych kierujących, w tym 2 kierujących pojazdami ciężarowymi - to tylko niektóre efekty policyjnych kontroli drogowych przeprowadzonych na dolnośląskich drogach w ramach akcji pn. „TRUCK & BUS”.

Podczas przeprowadzonych na terenie województwa dolnośląskiego policyjnych działań pn. „TRUCK & BUS”, funkcjonariusze skontrolowali prawie 3 tys. pojazdów, w tym prawie 1,7 tys. samochodów ciężarowych i autobusów. Policjanci sprawdzali m.in. dokumentację uprawniającą do wykonywania przewozu osób i towarów, dokumentację kierowcy, sposób przewożenia osób i ładunku, stan trzeźwości kierowców oraz przestrzeganie przez kierujących norm czasu pracy.

Ponadto funkcjonariusze kontrolowali prędkość, stan techniczny pojazdów, sprawdzając w szczególności układ kierowniczy, układ hamulcowy, stan ogumienia i oświetlenie pojazdu, a także stan oraz wyposażenie dodatkowe pojazdów.

W efekcie prowadzonych, wzmożonych kontroli funkcjonariusze ujawnili 13 kierujących, którzy w stanie nietrzeźwości wsiedli za kierownicę swoich pojazdów, w tym 2 kierujących pojazdami ciężarowymi, ponad 300 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości, z czego ponad 90 dotyczyło pojazdów ciężarowych i autobusów. W prawie 500 przypadkach stwierdzono niewłaściwy stan techniczny pojazdów, a 98 z nich nie dopuszczono do dalszego ruchu. W 93 pojazdach stwierdzono nadmierne obciążenie, spowodowane przewożonym ładunkiem. W 56 przypadkach policjanci ujawnili niewłaściwie zabezpieczony ładunek, a u 7 kierowców stwierdzono przekroczenie czasu pracy. Zatrzymano ponad 400 dowodów rejestracyjnych i praw jazdy i 19 praw jazdy. Prawie 1200 kierowców zostało ukaranych w drodze postępowania mandatowego, a w 29 przypadkach funkcjonariusze skierowali sprawy do rozpatrzenia przez sąd.

 

źródło: www.dolnoslaska.policja.gov.pl

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
robol
robol 27.03.2017, 20:39
to skarb państwa zarobił. to sie nazywa łatanie dziury w budżecie-terror policyjny na drogach.

Pozostałe