PIERWSZA BITWA O ŚNIEŻKĘ JUŻ 27 LUTEGO

  • 01.02.2017, 18:16 (aktualizacja 02.02.2017, 18:53)
  • Telewizja Sudecka
PIERWSZA BITWA O ŚNIEŻKĘ JUŻ 27 LUTEGO
To jest dzień, na który czeka wielu entuzjastów MTB w Polsce. 27 lutego 2017 o godz. 20:00 ruszą zapisy do kultowego wyścigu na Śnieżkę – Uphill Race Śnieżka.

O wyjątkowości tej imprezy świadczy wiele faktów – oprócz spektakularnej trasy, niesamowitej końcówki i magicznego miejsca finiszu – to po po prostu jeden z najstarszych wyścigów MTB w Polsce. Tu startowali pionierzy polskiego kolarstwa górskiego i najlepsi zawodnicy w tej dyscyplinie. Śnieżka pamięta jeszcze czasy, w których na szczycie finiszowali zapaleńcy – amatorzy, którzy z czasem zmienili się w profesjonalnych zawodników. Tu po prostu działa się historia.

To już 27. raz. Od tylu lat co roku wjeżdżamy na najwyższy szczyt Karkonoszy i najwyższy szczyt Sudetów.

O wielu lat organizatorem kolejnych wjazdów na Śnieżkę jest Grabek Promotion – organizator cyklu Bike Maraton, Szosowego Klasyka, Bike Adventure i Trophy Maja Race oraz cyklu biegowego Runner's World Super Bieg.

Limit miejsc na Uphill Race Śnieżka jest wyśrubowany i ograniczony – wynosi tylko 350 miejsc i można się spodziewać, że jak co roku, lista startowa zapełni się błyskawicznie.

Każdy kto choć raz startował w tej imprezie, wie jak wielki to wysiłek i jak ogromna satysfakcja.

Na trasie kolarzy dopingują czasem tysiące turystów, a ostatnie metry pokonuje się zazwyczaj w wąskim szpalerze wiwatujących kibiców, wyznaczających drogę po upragniony, czekający na szczycie pamiątkowy medal.

Wyjątkowości dodaje też fakt, że po Karkonoszach nie można przecież ot tak – pojeździć na rowerze. Przepisy Karkonoskiego Parku Narodowego jasno precyzują co wolno, a czego nie, ale TEGO dnia 350 wybrańców pomknie przez Biały Jar i Równię pod Śnieżką na najwyższy szczyt Karkonoszy i zakończy rywalizację na wys. 1602 m n.p.m.

Nieco ponad 13 km trasy z przewyższeniem ponad 1000 m. Z Karpacza na Śnieżkę.

Uphill Race Śnieżka odbędzie się w tym roku 25 czerwca. Start z Karpacza o godz. 10:00 Zapisy ruszają 27 lutego. Start o godz. 20:00.

Limit uczestników: 350 osób.

Rekord trasy: Michał Ficek w 2015 r (47:58)

W Karkonoszach nie na się wjechać wyżej i dojechać dalej.

To wyścig, w którym możesz wystartować w lecie, a zakończysz go w zimie.

Inni na Śnieżkę wchodzą – Ty wjedziesz.

Tam naprawdę da się wjechać, nie zsiadając z roweru.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe