Środa, 21.08.2019

„JĘZYK + ZAWÓD = PRZYSZŁOŚĆ"

  • 02.01.2017, 13:42 (aktualizacja 02.01.2017, 13:47)
  • Telewizja Sudecka
 „JĘZYK + ZAWÓD = PRZYSZŁOŚĆ"
W tegorocznej, drugiej edycji konkursu zmagania językowe dotyczyły zawodów: technik pojazdów mechanicznych i fototechnik.

Nauczyciele języków obcych w ZSiPKZ: Anna Miśkiewicz i Magdalena Stasiak przygotowały interaktywne zadania słownikowe i przekazały je do ćwiczenia do Szkolnych Ośrodków Kariery w gimnazjach Powiatu Dzierżoniowskiego oraz uczniom szkoły macierzystej w formie elektronicznej. Następnie w grudniu zainteresowani gimnazjaliści mogli sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w dwóch częściach konkursu: pisemnej
- indywidualnej i ustnej - zespołowej. Język niemiecki królował wśród mechaników pojazdów mechanicznych, a angielski wśród fototechników.

            Opiekę nad przebiegiem całego konkursu sprawowali uczniowie ZSiPKZ oraz eksperci, reprezentujący zawody fototechnik i technik pojazdów samochodowych.

            Uroczyste zakończenie imprezy zostało uwieńczone wręczeniem nietuzinkowych nagród zwycięzcom konkursu i laureatom II i III miejsca oraz symbolicznych upominków i dyplomów wszystkim uczestnikom konkursu.

Autorki projektu serdecznie dziękują nauczycielom języków obcych
z Gimnazjum nr Gimnazjum nr 1 w Bielawie, Gimnazjum 1 w Dzierżoniowie, Gimnazjum nr 3 w Dzierżoniowie i Gimnazjum w Piławie Górnej za umożliwienie uczniom udziału w konkursie, a zwłaszcza za podjęcie wyzwania i przygotowanie ich do zmagań z trudnym słownictwem zawodowym w języku obcym.

            Uczniom naszej szkoły dziękujemy za wsparcie merytoryczne i organizacyjne realizacji konkursu.

            W przyszłym roku zapraszamy na  kolejną edycję konkursu. 

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe