SUKCESY MKS 9 NA ZAWODACH W NOWEJ RUDZIE

W dniach 9-10 grudnia 2016 odbywały się Zimowe Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego w Nowej Rudzie na 25m basenie. W zawodach uczestniczyło ponad 500 zawodników z 39 klubów. Nasz klub reprezentowało 16 zawodników, podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala.

Starty w zawodach zostały podzielone na trzy kategorie: open, junior młodszy i młodzik.

W kategorii open (16 lat i starsi):

• Paweł Juraszek wywalczył trzy medale, dwa złote na dystansach 50m (21,82) i 100m (49,27) stylem dowolnym oraz srebrny na dystansie 50m stylem motylkowym (25,20).
  • Kacper Dereń zdobył trzy złote medale na dystansach 200m (1:51,26), 400m (3:56,88) stylem dowolnym oraz 50m stylem motylkowym (25,02), a na dystansie 1500m stylem dowolnym (16:05,61) zdobył srebrny medal.
  • Kacper Krasiński wywalczył trzy medale – złoty na dystansie 100m stylem klasycznym (1:05,91) oraz dwa brązowe na dystansach 50m (30,19) i 200m (2:28,65) stylem klasycznym.
  • Daniel Wiewiórka zdobył dwa brązowe medale na dystansach 100m stylem grzbietowym (59,32) oraz 100m stylem zmiennym (1:00,08).
  • Łukasz Bykowski zdobył brązowy medal na dystansie 100m stylem motylkowym (1:01,84).
  • Jakub Bielski zdobył brązowy medal na dystansie 200m stylem grzbietowym (2:19,12), a dystans 50m stylem grzbietowym (28,15) ukończył na czwartym miejscu.
  • Krystian Dobrzański zajął czwarte miejsce na dystansie 100m stylem motylkowym (1:05,78).

W kategorii junior młodszy (13-15 lat):

• Karolina Jurczyk zdobyła pięć medali - cztery złote na dystansach 50m (29,65) i 100m (1:04,11) stylem grzbietowym, 50m stylem dowolnym (26,65) i 50m stylem motylkowym (27,38) oraz srebrny na dystansie 100m stylem motylkowym (1:05,78).

W kategorii młodzik (11-12 lat):

• Liliana Wierzbicka zajęła piąte miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym (30,54).

Sztafeta w kategorii open zdobyła mistrzostwo Dolnego Śląska na dystansach: 4x100m stylem dowolnym (3:38,39) w składzie Daniel Wiewiórka, Łukasz Bykowski, Kacper Krasiński i Jakub Bielski oraz  4x100m stylem zmiennym (4:00,76) w składzie Jakub Bielski, Kacper Krasiński, Filip Michalkiewicz i Łukasz Bykowski.

W punktacji wielobojowej, w kategorii open, Paweł Juraszek zajął pierwsze miejsce a Kacper Dereń – drugie. W kategorii junior młodszy, Karolina Jurczyk zajęła pierwsze miejsce.

Zuzanna Matuszczyk, Krystian Bełtowski, Kacper Tuchewicz, Izabela Bator, Jakub Kopera i Jakub Michalkiewicz poprawili swoje rekordy życiowe.

Podczas zawodów odbyła się uroczystość wręczania wyróżnień w imieniu Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego, dla najlepszych zawodników i trenerów, za sezon letni. Trener Andrzej Wojtal otrzymał wyróżnienie za sukcesy swoich podopiecznych, a jego zawodnicy, Paweł Juraszek w kategorii senior, Kacper Dereń w kategorii 17-18 lat, Daniel Wiewiórka w kategorii 16 lat i Karolina Jurczyk w kategorii 15 lat, otrzymali listy gratulacyjne za godne reprezentowanie Dolnego Śląska na arenie ogólnopolskiej.

Udział zawodników klubu w zawodach został współfinansowany przez Gminę Miejską Dzierżoniów.