ZATRZYMALI BLISKO 2500 PORCJI NARKOTYKÓW

  • 09.12.2016, 15:44 (aktualizacja 09.12.2016, 15:47)
  • Telewizja Sudecka
ZATRZYMALI BLISKO 2500 PORCJI NARKOTYKÓW
Policjanci pionu kryminalnego z Dzierżoniowa, w wyniku prowadzonych działań, ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do domku jednorodzinnego na terenie powiatu strzelińskiego. Podejrzani, to mieszkańcy Dzierżoniowa w wieku 33 i 41 lat. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania u młodszego z mężczyzn zatrzymali blisko 2500 porcji amfetaminy.

 

Policjanci odzyskali w całości skradzione mienie. Za tego typu przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło po tym, jak funkcjonariusze na terenie powiatu strzelińskiego zauważyli  znanego im 41-latka z Dzierżoniowa, który wyszedł  z ogrodzonej posesji i wsiadł do samochodu. Zaraz za nim wybiegł młody mężczyzna, razem z którym pospiesznie odjechali. Policjanci postanowili sprawdzić tę dziwną sytuację, mając podejrzenie, że mogło dojść do przestępstwa. Pojazd został zatrzymany do kontroli. Podejrzenia policjantów były trafne. Okazało się,  że 33 i 41-latek pod nieobecność domowników włamali się do domku jednorodzinnego, skąd skradli złotą i srebrną biżuterię. Skradzione mienie podczas zatrzymania  młodszy z mężczyzn próbował wyrzucić przez okno. Cale skradzione mienie zostało odzyskane i zwrócone pokrzywdzonym.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 33-latka, funkcjonariusze znaleźli dwa pakunki wypełnione białym proszkiem.  Substancja ta został zabezpieczona i przekazana policyjnym specjalistom, którzy wykazali, że jest to amfetamina w ilości niemal 2500 porcji handlowych. Ze względu, iż do włamania doszło na terenie Strzelina, obaj zatrzymani zostali przekazani funkcjonariuszom z tamtej Komendy.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze sprawdzają, czy podejrzani mają na koncie jeszcze inne przestępstwa. Zatrzymanym, za czyny, o które są podejrzani, grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

KPP Dzierżoniów
Oficer Prasowy
podinsp. Mariusz Furgała

 

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zx
Zx 10.12.2016, 15:48
Hahah bałwany

Pozostałe