KARCZMA PIWNA GWARKÓW NOWORUDZKICH

  • 09.12.2016, 06:42
  • Krzysztof Bachiński
KARCZMA PIWNA GWARKÓW NOWORUDZKICH
Tradycyjnie gwarkowie z Nowej Rudy przed górniczym świętem, spotkali się na 45 Karczmie Piwnej. W tym roku "olimpijska" biesiada gwarków w żartobliwy sposób przedstawiała naszych sportowców.

 Sala Centrum Turystyczno - Sportowego w Nowej Rudzie musiała zmieścić blisko 550 osób. W większości to emerytowani górnicy z noworudzkich kopalń węgla kamiennego, a także aktualnie działających kopalń surowców mineralnych. Na karczmie stawiła się grupa reprezentująca przedstawicieli policji, wojska i lokalnych samorządowców. Tym, którzy szczególnie zasłużyli się dla propagowania tradycji górniczych nadano - Imiona Piwne, a tych którzy tworzą jej kształt uhonorowano godnością - Zasłużony dla Karczmy Piwnej.

 

Krzysztof Bachiński

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ciekawski
ciekawski 09.12.2016, 08:29
Czemu przedstawiciel Policji pije piwo w mundurze?
gość
gość 10.12.2016, 10:49
1. Jaki paragraf tego zabrania?
2. Skąd wiesz, że to piwo?
3. Nawet jak piwo to może być bezalkoholowe?

Pozostałe