Środa, 21.08.2019

NOWOCZEŚNIE I FACHOWO

  • 01.12.2016, 14:47
  • Telewizja Sudecka
NOWOCZEŚNIE I FACHOWO
24 listopada 2016 r. w pracowni multimedialnej oraz hali warsztatowej Inkubatora efektywności energetycznej w budownictwie w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie odbyła się konferencja i zajęcia warsztatowe dla nauczycieli branży budowlanej regionu wałbrzyskiego, pt. „Nowoczesne materiały i technologie stosowane w budownictwie”.

Szkolenie zostało zorganizowane przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu - Filia w Wałbrzychu we współpracy z firmą BOLIX SA oraz Zespołem Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie.

Pierwszą część poświęconą zainicjowaniu Sieci Współpracy i Samokształcenia dla nauczycieli z branży budowlanej poprowadziła Małgorzata Reichel, konsultant DODN ds. kształcenia zawodowego. 

W drugiej części przedstawiciele firmy BOLIX SA, pan Adrian Gawroński Regionalny Dyrektor Sprzedaży oraz  pan Dawid Uchman Z-ca Regionalnego Dyrektora Sprzedaży ds. Inwestycji przybliżyli uczestnikom Program Narodowej Kampanii Jakości Ociepleń Budynków. 

W warsztatach uczestniczyło kilkunastu nauczycieli, reprezentujących szkoły zawodowe kształcące w branży budowlanej z Ząbkowic, Kłodzka, Świdnicy, Wałbrzycha oraz Bielawy. Naszą szkołę reprezentowali Katarzyna Bujnowska, Grzegorz Błachut, Grzegorz Raganowicz oraz dyrektor Ireneusz Rutowicz.

Ze względu na duże zainteresowanie tematyką warsztatów, obszerność tematyki oraz bardzo przekonywujący sposób przekazu zaplanowano kontynuację warsztatów prowadzonych przez przedstawicieli firmy BOLIX SA.

Planowane są także warsztaty z innymi wiodącymi  firmami branży budowlanej.

Szkolenie było też świetną okazją do zaprezentowanie naszej bazy do kształcenia w zawodach branży budowlanej oraz do nawiązania współpracy z nauczycielami z innych szkół.

Warsztaty budowlane prowadzone przez firmę BOLIX SA w naszej szkole są kolejnym przykładem dobrej współpracy pomiędzy Szkołą i Przedsiębiorstwem, przede wszystkim w celu lepszego przygotowania do wejścia na rynek naszych absolwentów wyposażonych w wiedzę i umiejętności o najnowszych technologiach i materiałach w branży budowlanej. 

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe