DOBRE WYNIKI MKS 9 DZIERŻONIÓW W RUDNEJ

11 listopada 2016 roku, w Rudnej, odbyły się IX Ogólnopolskie zawody pływackie o Puchar Wójta Gminy Rudna. W rywalizacji udział wzięło ponad 230 zawodników z 20 klubów z całej Polski. MKS 9 Dzierżoniów reprezentowało trzynaścioro podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala.

W kategorii 15 lat i starsi

• Karolina Jurczyk zdobyła pięć złotych medali na dystansach 50m (26,28), 100m (58,80) i 200m (2:08,31) stylem dowolnym oraz 50m stylem klasycznym (36,24) i 50m stylem motylkowym (28,30). Za swoje osiągnięcia otrzymała tytuł Królowej Kraula. Według punktacji wielobojowej, za dwa najlepsze starty, została nagrodzona statuetką jako Najlepsza Zawodniczka zawodów;
  • Kacper Dereń zdobył dwa złote medale na dystansach 100m (52,80) i 200m (1:54,59) stylem dowolnym oraz srebrny medal na dystansie 50m stylem dowolnym (24,31). Za swoje osiągnięcia otrzymał tytuł Króla Kraula
  • Paweł Juraszek zdobył złoty medal na dystansie 50m stylem dowolnym (22,30) oraz srebrny medal na dystansie 100m stylem klasycznym (1:03,78). Według punktacji wielobojowej, za dwa najlepsze starty, został nagrodzony statuetką jako Najlepszy Zawodnik zawodów;
  • Daniel Wiewiórka Zdobył złoty medal na dystansie 50m stylem grzbietowym (27,62) oraz srebrny medal na dystansie 100m stylem grzbietowym (59,78);
  • Krystian Dobrzański zdobył brązowy medal na dystansie 100m stylem motylkowym (1:07,53).

W kategorii 11-12 lat:

• Liliana Wierzbicka zdobyła dwa złote medale na dystansach 50m stylem dowolnym (30,89) i 50m stylem grzbietowym (37,08), srebrny medal na dystansie 50m stylem motylkowym (37,80) oraz brązowy medal na dystansie 100m stylem dowolnym (1:10,18).

W kategorii 10 lat i młodsi:

• Igor Wierzbicki zdobył trzy złote medal na dystansach 50m stylem dowolnym (34,63), 50m stylem grzbietowym (43,41) oraz 50m stylem motylkowym (43,67). Według punktacji wielobojowej, za dwa najlepsze starty, został nagrodzony statuetką jako Najlepszy Zawodnik zawodów.

Sztafeta mieszana w kategorii open, na dystansie 4x50m stylem dowolnym w składzie Karolina Jurczyk, Kacper Dereń, Liliana Wierzbicka oraz Paweł Juraszek zdobyła złoty medal kończąc rywalizację z czasem 1:43,17.

Izabela Bator, Kacper Tuchewicz, Krystian Bełtowski, Maria Gutkowska, Hubert Czyszczoń oraz Aleksandra Dudzińska osiągnęli dobre wyniki, poprawiając swoje rekordy życiowe.

Udział zawodników klubu w zawodach został współfinansowany przez Gminę Miejską Dzierżoniów.