Środa, 21.08.2019

DZIEŃ Z OBIEKTYWEM - ŚLADAMI BOLKA II

  • 13.10.2016, 18:12
  • Telewizja Sudecka
DZIEŃ Z OBIEKTYWEM - ŚLADAMI BOLKA II
„DZIEŃ Z OBIEKTYWEM – ŚLADAMI BOLKA II” to kolejny projekt realizowany co roku dla uczniów Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie, kształcących się w zawodzie fototechnik. Poprzednie tego typu przedsięwzięcia realizowane były w latach poprzednich na Zamku Książ, stadninie koni „Gawra” w Srebrnej Górze, Forcie Donjon i Nyskim Ośrodku Rekreacji.

Zaplanowany  plener fotograficzny został podzielony na kilka etapów i realizowany był na terenie szkoły oraz Zamku Grodno. Podczas wyjazdu do zamku uczniowie uczestniczyli w teoretycznych zajęciach fototechnicznych i zapoznali się ze wszystkimi tajnikami i zasadami wykonywania zdjęć zabudowań architektonicznych. Każdy uczeń wykonał fotografie elementów architektury Zamku Grodno wskazanych przez prowadzącego zajęcia zawodowe pana Marcina Włudarczyka.

Kolejny etap projektu został przeprowadzony w salach zamkowych i na dziedzińcu. Każda klasa tuż przed wyjazdem wytypowała ze swojej grupy modelki, którym wspólnie z właścicielką „Pracowni kostiumów i dekoracji w Bielawie” przygotowała odpowiednie stroje. Zadaniem pozostałej części klasy było zaaranżowanie sesji i wykonanie zdjęć w taki sposób, aby odzwierciedlały dawne życie na tamtejszym zamku. Nad przebiegiem tego etapu czuwali wszyscy nauczyciele uczestniczący w wyjeździe. Natomiast nauczyciel zawodu zwracał szczególną uwagę na eliminowanie najczęściej popełnianych błędów w sesjach fotograficznych.

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe