1008 km i 40 GODZIN DZIERŻONIOWSKIEGO MARATOŃCZYKA

  • 12.09.2016, 14:05
  • Telewizja Sudecka
1008 km i 40 GODZIN DZIERŻONIOWSKIEGO MARATOŃCZYKA
Już drugi raz trasę ultramaratonu rowerowego Bałtyk Bieszczady Tour o długości 1008 km pokonał dzierżoniowianin Marian Kołodziejski. Jechał non stop 39 godzin i 50 minut. Był 10 w kategorii open. Kilka dni po pokonaniu tego morderczego dystansu przywiózł brąz w kategorii M 5 z II Supermaratonu Szosowego w Nietążkowie (240 km) oraz Maratonu Rowerowego Liczyrzepa w Karpaczu (164,2 km przy ostrych podjazdach i dużych przewyższeniach).

W 2014 r. droga ze Świnoujścia do Ustrzyk Górnych zajęła mu nieco ponad 37 godzin. Wtedy nasz maratończyk był na czwartym miejscu w kategorii open. W tym roku w sierpniu jechał dużą część trasy pod wiatr. Ale i tak zmieścił się w limicie czasowym wyznaczonym dla Klubu 1008. 

Co to takiego? Każdy z zawodników po ukończeniu ultramaratonu w odpowiednim czasie otrzymuje kompletny strój kolarski, z imieniem, nazwiskiem i czasem przejazdu edycji. W kolejnych przejechanych edycjach otrzymuje również koszulkę, ale różniącą się kolorystycznym wykończeniem niektórych elementów oraz cyfrowym oznaczeniem liczby ukończonych edycji. 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe