WYSTAWA FOTOGRAFII - KWIATY I CYTATY NIEZWYKŁE I POSPOLITE

  • 30.08.2016, 00:11 (aktualizacja 30.08.2016, 01:25)
  • Krzysztof Bachiński
WYSTAWA FOTOGRAFII - KWIATY I CYTATY NIEZWYKŁE I POSPOLITE
26 sierpnia w „Galerii na piętrze” Dzierżoniowskiego Domu Kultury, otwarta została wystawa wybitnych dzierżoniowskich fotografików pp. Władysława Woźniaka oraz Mieczysława Walawskiego. Ekspozycji towarzyszy pokaz ponad 100. zabytkowych aparatów fotograficznych z kolekcji znanego bielawskiego fotografika pana Tadeusza Łazowskiego.

Wystawę otworzył dyrektor DOK, który powiedział do licznie zgromadzonych gości, elity kulturalnej miasta, że po raz pierwszy w dziejach DOK otwiera tak wspaniałą wystawę fotograficzną. Po nim głos zabrał przewodniczący Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego Mirosław Marzec, dziękując dyrektorowi za udostępnienie sali i konstruktywne nawiązanie współpracy, wyraził nadzieję na dalszą owocną współpracę i możliwość korzystania z "Galerii na piętrze" w organizacji kolejnych wystaw. Przedstawił również historię powstania i cele działalności STF. Artyści fotograficy mówili o swojej pracy i o problemach na jakie natrafiają podczas wykonywania i przetwarzania zdjęć. To pierwsza wystawa, na której członkowie STF prezentują widzom fotogramy o ciekawej tematyce. Pokazali na fotografiach kwiaty niezwykłe i pospolite, które towarzyszą nam od urodzenia aż do śmierci. Wystawa to debiut wystawienniczy STF w tej przestronnej, wspaniale oświetlonej, wyposażonej w nowoczesny system do zawieszania zdjęć i klimatyzację - sali wystawienniczej. Członkowie towarzystwa spodziewają się, że po sukcesie pierwszej wystawy, dyrektor DOK udostępni salę na następne wystawy a w zamian deklarują fotograficzną obsługę imprez organizowanych przez ośrodek kultury. 

Tekst Kazimierz M. Janeczko STF

 

Krzysztof Bachiński

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Fotograf Białystok
Fotograf Białystok 17.11.2016, 13:38
Gratluję wystawy :) http://fotografiaslubna.bialys…

Pozostałe