W BIELAWIE DOMAGAJĄ SIĘ PRZYŁĄCZENIA DO WODOCIĄGÓW

  • 24.08.2016, 13:16 (aktualizacja 25.08.2016, 11:51)
  • Telewizja Sudecka
W BIELAWIE DOMAGAJĄ SIĘ PRZYŁĄCZENIA DO WODOCIĄGÓW
Bielawianie mieszkający przy ul. Korczaka skarżą się, że nie mają wody z ujęcia wodociągowego, a jedynie podłączeni są do górskiego potoku. Proszą władze miasta o pomoc w tym zakresie, ale temat do tej pory nie został rozwiązany. O sprawie dowiedział się również poseł Michał Dworczyk, który ostatnio odwiedził mieszkańców.

 

Oświadczenie UM Bielawa

Sprawa dotycząca problemu zaopatrzenia w wodę mieszkańców budynków 12a i 12b przy ulicy Korczaka w Bielawie sięga 2010 roku. Poprzedni właściciel budynków, którym było Nadleśnictwo Świdnica, sprzedał lokale mieszkalne obecnym mieszkańcom wraz z istniejącą infrastrukturą zaopatrzenia w wodę. Wspomniana infrastruktura opiera się na poborze wody z ujęcia należącego do Nadleśnictwa Świdnica. W okresach bardziej suchych, kiedy rzadziej występują opady deszczu, mieszkańcy tych budynków mają problemy z zaopatrzeniem w wodę. Jedynym rozwiązaniem sprawy jest podłączenie do sieci zarządzanej przez dzierżoniowską spółkę Wodociągi i Kanalizacja. Jednak zarówno gmina jak i wspomniana spółka nie mogą na własny koszt wykonywać uzbrojenia terenów prywatnych w wodociąg czy inne media. Warto zaznaczyć, że mieszkańcy budynków 12c i 12d oraz Leśniczówki wykonali we własnym zakresie fragment sieci wodociągowej do swoich obiektów.

Niemniej władze miasta oraz zarząd spółki Wodociągi i Kanalizacja chcą pomóc w rozwiązaniu problemu zaopatrzenia w wodę mieszkańców budynków 12a i 12b przy ulicy Korczaka. Należy dodać, że 21 lipca odbyło się w tej sprawie spotkanie burmistrza, prezesa spółki i mieszkańców. Miasto zapewnia, że będzie dążyć do pozytywnego rozwiązania problemu mieszkańców tych budynków. 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
xxx
xxx 27.08.2016, 11:14
http://www.ddz24.eu/2016/08/26…
xxx
xxx 26.08.2016, 23:00
Po pierwsze baseny z wody DESZCZOWEJ
po drugie kto odbiera budynki bez wody?????!!!!!!
po trzecie czemu w ogóle ludzie płacili za taki szajs Nadleśnictwu??????
po czwarte fakt woda może i jest za darmo, ale nie sądzę żeby kto kolwiek chciał się w tym wykąpać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!( a co dopiero pić tą wodę)
ps Filtry wymieniane tygodniowo kosztują więcej niż kubik wody na Bielawie miesięcznie
obserwator
obserwator 25.08.2016, 16:25
współczuję tym ludziom, przez lata płacili nadleśnictwu za gnojówkę z potoku, a jak chcą płacić za wodę z sieci miejskiej to wszyscy się wypięli masakra... rozumiem że te domy są stare więc dlaczego mieliby płacić za podłączenie do pitnej wody zapewne mieszkają tam bo muszę, jak byłoby ich stać na budowę nowego domu na uzbrojonej działce to z pewnością zrobiliby to
Wodociągi
Wodociągi 24.08.2016, 14:48
Jak mieli wodę za darmo przez wiele lat z ujęcia górskiego które pewnie w tym roku wyschło to nie było problemu a jak teraz trzeba zapłacić za przyłącze bo są to lokale wykupione to problem się zaczął jak można płacić jak tyle lat za darmo było - płacić jak wszyscy w bielawie a nie teraz telewizje wzywać
jimnes
jimnes 24.08.2016, 14:33
Gdzie byli ci ludzie 20 lat temu? 10 lat temu nawet 5 lat temu ?? Ktoś im skutecznie coś obiecywał aby siedzieli cicho.
hh
hh 24.08.2016, 15:18
Oj ty buraku.Ty powinieneś pić tą syfiastą wodę.Zamiast kupować sobie octawię do przewożenia biletów to powinni barany wykonać przyłącze
bwa
bwa 24.08.2016, 15:46
Do buraka miasto nie ma prawa inwestowac w prywatne tereny kupili bula niech maja pretensje do sprzedajacego czyli nadlesnictwa a nie do miasta ja jak budowalem dom nikt za przylacza mi nie zaplacil najpierwp poczytaj przepisy prawne a pozniej pisz
yyy
yyy 25.08.2016, 18:00
BIraku,może powiedz że część mieszkań należy do Mzbm gdzie mieszkańcy płacą czynsz.
kjkj
kjkj 24.08.2016, 17:32
To ty bzdury piszesz buraku. za co Ci ludzie płacą podatki????
Po to żebyście sobie oktawką pojeżdzić???
Miasto ma obowiązek zapewnić zarówno dojazd do posesji jak i wykonać sieć wodną.
I oczywiście ma takie możliwości.Problem polega na chęciach. No ale nasz Łyżwa wraz ze złotym runem maja to gdzieś,
bwa
bwa 24.08.2016, 18:56
Niezorientowany matole droga jest nadlesnictwa i nikt nie moze tam przeprowadzac jakichkolwiek inwestycji to jak bym ci kretynie z koparka na podworko wjechal i zaczal kopac co za ciemnogrod
Leśniczy
Leśniczy 24.08.2016, 14:04
Panie Adamie ! Proszę pokazać te basenu dla dzieci które są koło bloków, pełne wody wiec nie wiem w czym problem ?!!
ttt
ttt 24.08.2016, 13:43
To tylko w Bielawie jest możliwe. Łyżwa z Runowiczem nadali do basenu wodę za 15000zł,a ludzie nie mają pitnej wody.XXI wiek podobno mamy,ale nie w Bielawie.

Pozostałe