Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

PRACOWITY TYDZIEŃ LKS ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW

Aż w czterech wyścigach rozgrywanych w całej Polsce rywalizowali Zawodnicy LKS Atom Boxmet Dzierżoniów w ubiegłym tygodniu. Najlepiej spisała się w Grudziądzu Aurela Nerlo, która zajęła 2 miejsce w VII Międzynarodowym Kryterium Ulicznym „Nagroda Gruczna” - XVIII Memoriał Janusz Hinca i była trzecia na mecie po finiszu w XI Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim - Memoriał Wojciecha Paducha.

W Grudziądzu zawodników czekały trzy dni startowe. Pierwszego dnia rozegrane zostało II Międzynarodowe Kryterium Uliczne - Nagroda Grudziądza. W rywalizacji juniorek 6 była Weronika Laszkiewicz, 7 miejsce zajęła Aurela Nerlo a 9 była Sandra Traczyk. Wśród elity pań Dorota Przęzak finiszowała na 11 miejscu. W rywalizacji juniorów 38 był Michał Mroczkowski.

Kolejnego dnia rozegrane zostało na wymagającej rundzie z ciężkim technicznie finiszem VII Międzynarodowe Kryterium Uliczne Nagroda Gruczna XVIII Memoriał Janusz Hinca. Tutaj w rywalizacji juniorek 2 miejsce zajęła Aurela Nerlo, a Dorota Przęzak w elicie kobiet była 12.

Ostatni dzień kolarskich zmagań to XI Międzynarodowy Wyścig Kolarski - Memoriał Wojciecha Paducha rozgrywany na płaskiej, ale wietrznej rundzie z długim finiszem. Wśród juniorek 3 była Aurela Nerlo, 14 Weronika Laszkieiwcz, 15 Sandra Traczyk, zaś w rywalizacji elity kobiet na 7 miejscu finiszowała Dorota Przęzak.

W tygodniu zaś juniorki młodsze rywalizowały w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach letnich w wyścigu ze startu wspólnego i jeździe indywidualnej na czas. Z całej Polski zakwalifikowało się tylko 40 zawodniczek. Pierwszego dnia odbyły się wyścigi jazdy na czas rozgrywane w Grębocicach. Trasa o tytuł mistrzyni Polski juniorek młodszych liczyła 9,3 kilometra. Małgorzata Dąbrowska zajęła 19 lokatę, 36 była Laura Wójcik, a 38 miejsce zajęła Wiktoria Zborowska.

Kolejnego dnia młode zawodniczki zmierzyły się na wymagającej pofalowanej 50-kilometrowej trasie, prowadzącej po rundach wokół Głogowa. Po tym dystansie na metę na 25 miejsce wjechała Małgorzata Dąbrowska, a 32 była Laura Wójcik.