Poniedziałek, 21.10.2019

PRAWIE 6 MILIONÓW DEFICYTU W BIELAWIE

  • 11.08.2016, 13:44 (aktualizacja 12.08.2016, 19:06)
  • Telewizja Sudecka
PRAWIE 6 MILIONÓW DEFICYTU W BIELAWIE
Burmistrz Piotr Łyżwa w kampanii wyborczej obiecywał, że dzięki jego spektakularnym ponad fizycznym działaniom w Bielawie zmniejszy się zadłużenie i bezrobocie, a inwestorzy napłyną z całego regionu. Jak się jednak okazuje wpływy ze sprzedaży mienia są najniższe na przestrzeni wielu ostatnich lat. Planowane dochody nie są realizowane, deficyt coraz większy i wynosi już blisko 6 mln zł. Budżet zwiększa się, ale jedynie za sprawą programu "Rodzina 500+".

 

 

 

 

OŚWIDCZENIE URZĘDU MIASTA W BIELAWIE

 

W odpowiedzi na materiał prasowy Telewizji Sudeckiej pt. „Prawie 6 milionów deficytu w Bielawie” przesyłamy oświadczenie Urzędu Miejskiego w Bielawie.

Władze miasta zarządzają budżetem gminy zgodnie z prawem i dla rozwoju Bielawy.

W 2015 roku realizacja dochodów sięgnęła kwoty 116.702.633 zł. Z kolei wydatki miasta wyniosły 107.335.392 zł, co oznacza, że budżet Bielawy zamknął się na koniec ubiegłego roku nadwyżką w wysokości 9.367.241 zł. Wygospodarowana nadwyżka pozwala na planowanie w budżecie na 2016 rok wydatków przekraczających dochody i nie ma żadnego zagrożenia dla płynności finansowej miasta.

 W 2015 roku wzrosły dochody gminy w stosunku do lat ubiegłych a Bielawa wydała na inwestycje 19.472.152 zł.

W 2016 roku Bielawa również inwestuje publiczne środki w rozwój miasta. Oprócz tego władze gminy aktywnie działają na rzecz pozyskiwania inwestorów. W tym roku pozyskano dwóch inwestorów, co ma bezpośredni wpływ na dochody gminy. Tylko z tytułu tych transakcji do budżetu Bielawy wpłynęło około 1 mln złotych. Oprócz tego dochody ze sprzedaży mienia systematycznie są realizowane, a według prowadzonych prognoz przez Urząd Miejski wynika, że jeśli utrzyma się ta tendencja, to dochody ze sprzedaży mienia w 2016 roku ponownie będą na wysokim poziomie.

Należy wyraźnie podkreślić, że sytuacja budżetu miasta Bielawa jest stabilna.

 

UM Bielawa

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (50)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Beznadziejny portal
Beznadziejny portal 15.08.2016, 18:39
Fajnie ze nowa władza kupiła zbiornik i odremontowana basen z taka fajna atrakcja dla maluchów. Dzieciaki beda miały wielka frajdem a byłym burmistrza i pachurze zazdrość ze nie są już przy władzy !
,n
,n 15.08.2016, 19:35
Ania, jak to jest beznadziejny portal to po *** tutaj wchodzisz.Wy.....dalaj.
br
br 14.08.2016, 22:08
Widać że P. pachura nie był dobry z matematyki. Wstyd wstyd wstyd !!! tak nie umieć odejmować
fizyk
fizyk 13.08.2016, 08:59
Basen na Sudetach nie jest inwestycją, która przyniesie jakiekolwiek korzyści ekonomiczne, wręcz przeciwnie zwiększy koszty do budżetu, a turystów nagle z tego powodu nie przybędzie, aby z tego miejsca powstał kurort. 2 mln wydane na to bez żadnego wsparcia to niestety nie jest ekonomia, a raczej polityka myślenia, ale co tu się dziwić, wiadomo kto zasiada na miejscu wodza Bielawy.
marc
marc 13.08.2016, 08:46
Aby zarobić trzeba najpierw zainwestować.
Artykuł z d...y.
kity z satelity
kity z satelity 12.08.2016, 22:03
Jak przeczytałem oświadczenie miasta to padłem, większej bredni nie czytałem, nadwyżka ponad 9 mil, to nawet koń już się przestaje śmiać z tych bredni. Czy ktoś potrafi to wyjaśnić jak można takie głupoty pisać i n ie ponosić za to odpowiedzialności?
.
. 12.08.2016, 17:52
Dobrze ze włodarze kupili zbiornik można odpoczywać, spacerować i pływać na sprzęcie wodnym. Pełno ludzi odwiedza teraz Bielawe. Zauważyłem że z poprzedniej władzy ludzie ciągle pytają o dotację z Unii Europejskiej. Czy oni długo zerowali na tych projektach ?
Piotr
Piotr 12.08.2016, 18:22
Warto podkreslic, ze zbiornik Sudety kupili za pieniadze, ktore zostawil im Dzwiniel.
xxx
xxx 14.08.2016, 15:51
Jakie pieniądze ? On zostawił tylko zadłużenie !!!!
ttt
ttt 14.08.2016, 17:19
Pani Ania też jest na tym artykule?
Brawo Ania,brawo!!!!!! :)
xxx
xxx 14.08.2016, 21:51
psychopata jakiś ma problem???
Ym
Ym 12.08.2016, 19:32
... w skarpecie.
.
. 12.08.2016, 14:32
Bielawa ma Łyżwę, Kłodzko ma Piszkę- dwa niewypały.
anty Łyżwa
anty Łyżwa 12.08.2016, 08:30
Jakoś z basenu nowych miejsc pracy nie będzie ani dochodu a koszty dodatkowe. Nie dajcie się nabrać!!! To nie jest mądra polityka i ekonomia Łyżwy
Dk
Dk 15.08.2016, 18:41
Basen przyczyni sie do poprawy atrakcyjności miasta i umożliwi mieszkańcom wypoczynek
jh
jh 15.08.2016, 19:33
jak może przyczynić się do poprawy atrakcyjności miasta,jak nie ma dobrych dróg żeby tam dojechać.
Ania myśl troszkę .
Brawooo!!!!Brawoooo!!!! Burmistrzowie.Jesteście fantastyczni. Jesteście the best.Najlepsi z najlepszych. :-)
zzz
zzz 12.08.2016, 09:19
Po co nowe miejsca pracy, jak istniejace juz zakłady nie mają ludzi do pracy. Na DOBIE ogłasza się Cooper Standard , a ludzi jak nie ma tak nie ma.
jaki
jaki 11.08.2016, 20:52
jak na końcu Łysa pało powiedziałeś "pogłębiają nie małe zadłużenie Biielawy" same się się ono nie zrobiło. Te nie małe zadłużenie zrobił partacz Dźwiniel przez 16 lat niszczenia Bielawy.
Szklarz
Szklarz 12.08.2016, 06:26
Nie jestem mało inteligentny, ale z tego co widzę to zadłużenie jest na 2016 rok więc sam rozumiesz. Z tym kitem to do szklarza.
bbb
bbb 11.08.2016, 21:10
Jaki ,dlaczego tak wyzywasz i obrażasz Pana Burmistrza Łyżwę. Przecież to nie jego wina,że jest łysy. Pewnie ma to genetycznie.I jeszcze do tego piszesz ,że Burmistrz jest "pałą".A on przecież nigdy nie pracował w policji.Chyba ,że miał taką ksywę wśród byłych uczniów.
mn
mn 11.08.2016, 21:05
jaki inteligentny komentarz.to zadłużenie się zrobiło z pewnością po tych dwóch nieudolnych latach rządzenia Pani Łyżwy.
tttt
tttt 11.08.2016, 20:47
jakiś pięęękny basen. Szkoda tylko ,że w przyszłym roku trzeba będzie go już remonować
De Wu
De Wu 12.08.2016, 11:26
Puknij się w łeb człowieku :)
igu
igu 11.08.2016, 20:12
Igrzyska zamiast chleba a lud głupi kupi
Tragedia
Tragedia 11.08.2016, 19:59
A co można się spodziewać po nauczycielu fizyki, jak pojęcia o ekonomi nie ma, rozwalają publiczną kasę pod publikę, a ludzie się cieszą, tragedia!
tr
tr 14.08.2016, 22:10
Nauczyciel fizyki ma chociaz wyzsze wyksztalcenia a czego mozna sie spodziewac po czlowieku bez MATURY wlasnie widac efekty jego panowania przez lata.
abc
abc 15.08.2016, 00:32
Brawoo Ania brawoo!!!!!
xyz
xyz 15.08.2016, 00:06
Inteligent!! to nie wykształcenie wykazuje że jesteś inteligentnym człowiekiem, a jeśli nie dostrzegasz tego co zostało zrobione przez lata to proponuje poczytać tablice dotacji z UE, których jest pełno w Bielawie..Teraz pochwal się inteligencie co zostało zrobione po odejściu gościa po średnim, a co po wyższym?....... Przegrałeś, widzisz ja jestem po średnim.
Z matura
Z matura 15.08.2016, 18:43
Tylko popatrz ile lat ten człowiek bez matury panował jesli nowa władza będzie tez tyle lat wtedy porównamy efekty!
kj
kj 15.08.2016, 19:38
nie będzie co porównywać. Nieudacznicy zawsze pozostaną nieudacznikami.
MIESZKANIEC
MIESZKANIEC 11.08.2016, 17:57
COŚ DOBREGO PO ŁYŻWIE ZOSTANIE DLA MIESZKAŃCÓW A NIE JAK PO DŹWINELU JAKIEŚ TWORY W POLACH I SMRÓD
Szklarz
Szklarz 12.08.2016, 06:34
Masz racje. Tylko że po Dźwinielu pozostało: piękny park miejski, BASEN KRYTY, Inkubator przedsiębiorczości, kanalizacja gdzie jej nie było, drogi nie tylko rowerowe. Wielomilionowe dotacje z UE (proponuje zaznajomić się z tablicami informacyjnymi o pozyskanych środkach z .... i teraz uwaga UNII EUROPEJSKIEJ - nie pozyskanych środkach kredytowych z banku) Już mi się nawet nie chce wymieniać, ponieważ to rola TV Sudeckiej porównanie poprzedniej i obecnej władzy.. Nie pisz takich głupot jak w polach smród, bo widać twoją inteligencję.
Ym
Ym 12.08.2016, 19:34
Chyba cię gościu dopadła galopująca demencja. Przeczytaj jeszcze raz coś napisał i idź do kąta i się wstydź.
My
My 15.08.2016, 00:13
Inteligencja się odezwała. Czy coś pominął, że musi iść do kąta i się wstydzić? Takie wypociny to piszą dzieci w szkołach, a na koniec zabierają zabawki i idą do innej piaskownicy. Piszesz żeby poszedł do kąta więc wyjaśnij dlaczego? a może nie potrafisz?
ZZZ
ZZZ 12.08.2016, 07:14
Zapomniałeś dodać o niepotrzebnej Szkólce Leśnej oraz o Zbiorniku Sudeckim, którego nie mógł odkupić . Jakby nie BURMISTRZ ŁYŻWA nie mielibyśmy takich pięknych miejsc !!!!!! A teraz nawet na urlop nie trzeba wyjeżdżać , bo jest gdzie spędzić czas . Dziękujemy !!!!
ŻŻŻ
ŻŻŻ 15.08.2016, 00:17
Jakby odkupił to byłoby 6.000.000 deficytu.
Buczek
Buczek 12.08.2016, 08:28
Łyżwa odkupił zbiornik za pieniądze pozostawione przez Dżwiniela, bo przecież ich nie zarobił to jaki to sukces, a na dodatek jeszcze Buczek wydoi z budżetu kolejne pieniądze w sądzie bo nawet negocjować tej samej umowy nie potrafią.
Zbiornik
Zbiornik 15.08.2016, 18:49
Dobrze ze dzwiniel ze swoimi "świetnymi" zastępcami skutecznie sprzedali zbiornik czyli pozbyli sie najważniejszej atrakcji w bielawie!!!! i przez lata płacili buczkowi ogromny haracz za możliwość korzystania przez mieszkańców. Poprzedni "Sprawdzony zespół" poległ na temacie zbiornika!!! Nie umiał go odzyskać dla miasta!! Tak panowie czas sie przyznać ze polegliscie ma tym temacie
mieszkaniec
mieszkaniec 12.08.2016, 07:06
tutaj widać twoją inteligencje bo nawet czytać nie potrafisz ze zrozumieniem pozostały twory w polach i smród więc nie kompromituj się
lokator
lokator 15.08.2016, 00:19
Ja w polach nie widzę tworów i nie czuje smrodu. Piszesz o Bielawie? -czy może coś brałeś?
Eee
Eee 11.08.2016, 18:56
I długi zostaną
haraszo
haraszo 11.08.2016, 17:56
Ale ból D.U.P.y ja Adaś Masz
xxx
xxx 11.08.2016, 17:10
BRAWO !!!!!!! BASEN PIĘKNY. W PRZYSZŁOŚCI NAWET NIE TRZEBA BĘDZIE WYJEŻDŻAĆ NAD ZIMNE NASZE MORZE , BO TU MAMY TAK PIĘKNIE I JEST CIEPLEJ NIŻ NAD BAŁTYKIEM.JUŻ TERAZ Z TĄ PLAŻĄ JEST SUPER. JESZCZE RAZ DZIĘKUJEMY !!!!!!
Koko
Koko 12.08.2016, 06:37
Basen przepiękny. Jakieś środki pozyskaliście czy to jest wasz deficyt w 2016. Jakbym miał wybierać płatny basen czy bezpłatną plaże, to zgadnij co bym wybrał? (zabłyśnij inteligencją)
mn
mn 11.08.2016, 20:49
zachciało mi się wymiotować po tym komentarzu.
xxxx
xxxx 11.08.2016, 20:25
Ania brawo ????. Daj już spokój
ka
ka 12.08.2016, 06:46
Łysego Adasia boli ***?
Ewa
Ewa 12.08.2016, 20:34
Tak to jest,jak zastępca burmistrza wydaje nie swoje pieniądze,wcześniej pracował w Bielbawie,pogonlil go gdzie pierz rośnie
Hoho
Hoho 15.08.2016, 18:51
Ewuniu puknij sie w główkę widziałaś burmistrzów finansujących inwestycje publiczne z własnej kieszeni? No pomysł??
lajhg
lajhg 15.08.2016, 20:16
Ci akurat powinni odpowiadać za swoje decyzje finansowo.

Pozostałe