SPOTKANIE Z KULTURĄ BUKOWINY

  • 08.08.2016, 11:15 (aktualizacja 10.08.2016, 14:51)
  • Telewizja Sudecka
SPOTKANIE Z KULTURĄ BUKOWINY
19 zespołów reprezentujących bukowińskie nacje, a także różne nurty folkloru z Mołdawii, Rumunii, Słowacji, Węgier, Ukrainy i Polski weźmie udział w jednej z odsłon 27. Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Bukowińskie Spotkania w Dzierżoniowie. W niedzielę 14 sierpnia będziemy mogli je oglądać w centrum miasta.

Według organizatorów impreza należy do największych festiwali folklorystycznych w Europie. Jego formuła koncentruje się wokół dwóch podstawowych założeń: ochrony i popularyzacji tradycyjnych kultur wspólnot etnicznych Bukowiny rozsianych po Europie. Skupia wokół projektu zespoły wielopokoleniowe, grupy młodzieżowe i dziecięce, gwarantuje zachowanie tradycji regionalnej.

 

 

Będziemy ją mogli podziwiać w niedzielę na ulicach Dzierżoniowa. Po mszy o godz. 14.00 w kościele Maryi Matki Kościoła korowód uczestników festiwalu przejdzie ulicami miasta. Od godz. 16.15 zaplanowano prezentacje zespołów w Rynku. Będą wśród nich m.in. przedstawiciele gminy Dzierżoniów od lat podtrzymujący tradycję bukowińskiego folkloru - Zespół Pieśni i Tańca Górali Czadeckich Pojana. To właśnie gmina Dzierżoniów obok Regionalnego Centrum Kultury – Fabryki Emocji w Pile jest organizatorem „Bukowińskich spotkań”.

Kto nie zdąży obejrzeć prezentacji zespołów w Dzierżoniowie, ma jeszcze szansę dzień później w Uciechowie, gdzie odbędzie się II Uciechowskie Biesiadowanie w Centrum Kulturalno-Sportowym. Początek o godz. 14.00.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe