POŻAR ŚCIERNISKA W RATAJNIE

  • 02.08.2016, 16:52 (aktualizacja 02.08.2016, 17:04)
  • Krzysztof Bachiński
POŻAR ŚCIERNISKA W RATAJNIE
2 sierpnia około godziny 12:30 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej został powiadomiony o pożarze pola ze zbożem między Ratajnem a Łagiewnikami. Na miejsce zostały zadysponowane cztery zastępy. Dwa z PSP Dzierżoniów i po jednym z OSP Łagiewniki oraz z Sienic.

Na miejscu okazało się że pali się ściernisko na powierzchni ponad jednego hektara. Strażacy przy pomocy wody szybko ograniczyli strefę pożaru i ugasili poszczególne zarzewia ognia. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było podpalenie. Dzięki szybkiej akcji strażaków ogień nie przeniósł się na sąsiednie pola ze zbożem na pniu jak i inne ścierniska, które za dodatkową opłatą były przygotowane pod orkę z pociętą słomą.

 

Krzysztof Bachiński

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe