NAJPIERW SZKOLENIE, A POTEM WŁASNY GABINET PODOLOGICZNY

  • 22.07.2016, 12:07
  • Telewizja Sudecka
NAJPIERW SZKOLENIE, A POTEM WŁASNY GABINET PODOLOGICZNY
Profesjonalne szkolenie z zakresu podologii, czyli leczenia chorób stóp, które sfinansował Ewie Małeckiej Powiatowy Urząd Pracy w Dzierżoniowie było impulsem do założenia własnego gabinetu podologicznego. Na uruchomienie swojego biznesu Pani Ewa uzyskała także dotację z PUP w wysokości 20 tys. zł.

Zarówno szkolenie, jak i jednorazowe bezzwrotne środki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej pozwoliły mi zrealizować moje marzenie o posiadaniu własnego gabinetu. Bez tego wsparcia trudno byłoby mi to zrobić – mówi szczęśliwa Ewa Małecka, która od miesiąca przyjmuje pacjentów w swoim nowiutkim gabinecie przy ul. Parkowej w Dzierżoniowie.

Ewa Małecka marzyła o tym, aby być pielęgniarką, ale życie potoczyło się inaczej i finalnie skończyła dwuletnią szkołę kosmetyczną. W zawodzie nie mogła znaleźć pracy, więc szukała obszaru, w którym mogłaby się dokształcić i zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. – Wybór padł na podologię, między innymi dlatego, że sama miałam problem ze stopami i takim szkoleniem sama chciałam sobie pomóc – opowiada. To szkolenie sfinansował jej PUP. Po kursie była już pewna, że to podologia jest tą dziedzina, w której chce się realizować, że chce pomagać ludziom w bolesnych problemach stóp. Wiedziała już wcześniej, że PUP ma w ofercie także wsparcie w postaci środków na rozkręcenie biznesu.  Uzyskała je w ramach programu RPO WD, dedykowanego osobom powyżej 30. roku życia. – Dzięki dotacji wyposażyłam gabinet w potrzebny sprzęt i praktycznie od pierwszego dnia otwarcia mam pacjentów. Ludzie mają problemy z odciskami, modzelami, a także z wrastającymi paznokciami, to bolesne problemy, przez które czasami wręcz nie można chodzić. Widzę radość w ich oczach, gdy mogę im ulżyć w tych bolących problemach – mówi.

Zaproponuj szkolenie, po którym będziesz pracować, a PUP je sfinansuje!

Pani Ewa zachęca inne osoby do skorzystania ze szkoleń finansowanych przez PUP oraz sięgania po środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Dementuje również błędnie upowszechniane informacje, że to droga niemożliwa do zakończenia sukcesem. – Współpracę z PUP wspominam bardzo dobrze. Pani, która była moim doradcą klienta, na każdym etapie wspierała mnie i pomagała – mówi Ewa Małecka.

Czy bez powodzenia szukasz pracy? Brakuje Ci kwalifikacji przydatnych aktualnie na rynku pracy? Czy jednocześnie masz w sobie dość siły, aby się nauczyć czegoś nowego i dzięki temu dostać wymarzoną pracę lub otworzyć własną działalność gospodarczą?

Zgłoś się do doradcy klienta w PUP.

Istnieje duża szansa, że urząd sfinansuje Ci to szkolenie! Warunkiem jest znalezienie pracodawcy, który zadeklaruje, że po ukończeniu przez Ciebie szkolenia przyjmie Cię do pracy lub Twoja deklaracja o założeniu własnej firmy.

Kto ma szansę na sfinansowanie szkolenia?

Osoba bezrobotna, która:

- złożyła wniosek o finansowanie kosztów szkolenia,

- jest osobą bez kwalifikacji, chcącą zdobyć, podnieść, uzupełnić lub zmienić kwalifikacje lub umiejętności,

- w okresie kolejnych trzech lat przed skierowaniem na szkolenie wydatki PUP w zakresie kosztów szkoleń przeznaczonych na tę osobę nie przekroczyły 10-krotności minimalnego wynagrodzenia za pracę,

- ma takie działanie zaplanowane w IPD,

- został dla niej określony odpowiedni profil pomocy,

- uzasadni celowość finansowania ww. kosztów.

Uzasadnienie celowości finansowania kosztów szkolenia to:

- deklaracja pracodawcy o zatrudnieniu bezrobotnego  po ukończeniu szkolenia,

- deklaracja osoby bezrobotnej o zamiarze rozpoczęcia działalności gospodarczej po ukończeniu szkolenia.

Szczegółowe informacje na temat szkoleń indywidualnych można uzyskać:

Powiatowy Urząd Pracy w Dzierżoniowie, Rynek 27, pokój 3, tel. 74/ 832 52 33


Powiatowy Urząd Pracy Filia w Bielawie, ul. Wolności 109, pokój 2, tel. 74/ 832 52 63

 

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
L.R.
L.R. 13.08.2016, 22:49
Korzystałam już z usług i byłam zadowolona, na pewno wrócę.
wrastak
wrastak 22.07.2016, 16:06
Po dwuletniej szkole kosmetycznej to może co najwyżej krem na gębę nałożyć. Nie zaryzykuje wizyty u tej Pani.
Marta
Marta 22.07.2016, 13:14
Powodzenia Ewcia :)

Pozostałe