ZŁOTO NA MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW

Trzy medale – jeden złoty i dwa brązowe - wywalczyła na Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w lubelskiej Aqua na 50-metrowym basenie Karolina Jurczyk, podopieczna trenera Andrzeja Wojtala. Zawody odbyły się w dniach 15-17 lipca. Wzięło w nich udział 489 zawodników z 133 klubów z Polski.

Karolina wywalczyła trzy medale - złoty na dystansie 50 m stylem motylkowym (28,10) i dwa brązowe w konkurencji 50 m stylem dowolnym (26,97) i 50 m stylem grzbietowym (30,68). Na dystansie 100 m stylem dowolnym (59,74) zajęła piąte miejsce, a 200 m stylem dowolnym z czasem 2:13,69 ukończyła na piętnastym miejscu.

Udział zawodniczki MKS 9 w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 15 lat w Lublinie dofinansowało miasto Dzierżoniów.