ATOMÓWKA W ETAPOWYM WYŚCIGU TOUR DE FEMININ 2016

  • 18.07.2016, 08:57 (aktualizacja 18.07.2016, 09:11)
  • Telewizja Sudecka
ATOMÓWKA W ETAPOWYM WYŚCIGU TOUR DE FEMININ 2016
Ewelina Szybiak z LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zajęła 7 miejsce w klasyfikacji generalnej 5-etapowego wyścigu Tour de Feminin - O cenu Českého Švýcarska. Swój dobry występ w debiucie tej etapówki odniosła juniorka klubu Aurela Nerlo zajmując 31 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Tour de Feminin to wymagająca rywalizacja po pagórkowatym terenie w okolicach Krasnej Lipy. Cały wyścig liczył 5 etapów rozgrywanych w ciągu 4 dni o łącznej długości 394,5 km. Pierwszy etap to wyścig ze startu wspólnego o długości 118 km, w którym Ewelina Szybiak, Aurela Nerlo i Dorota Przęzak finiszowały w mocno rozciągniętym pierwszym peletonie. 

Drugiego dnia panie miały do pokonania 91 km. Ewelina Szybiak i Aurela Nerlo finiszowały w pierwszej grupie. Trzeci dzień to dwuetapowa rywalizacja w jeździe indywidualnej na czas na dystanse 14,6 km oraz w wyścigu ze startu wspólnego na rundach o łącznej długości 71 km. Ewelina Szybiak po dobrej jeździe w czasówce awansowała i uplasowała się na 7 pozycji, Aurela Nerlo była 32, a Dorota Przęzak 95. Na popołudniowym etapie bardzo dobrze spisała się Aurela Nerlo zajmując 15 miejsce, Ewelina Szybiak 34 lokatę, Dorota Przęzak 110 a 138 Mielnik Natalia. Ostatniego dnia odbyła się rywalizacja ze startu wspólnego, kończąca się na trzech ostatnich rundach prowadzących pod słynny podjazd tych okolic Vapenkę. Ewelina Szybiak po finiszu zajęła 8 miejsce a Aurela Nerlo była 27. W klasyfikacji generalnej Ewelina Szybiak była 7, Aurela Nerlo 31, a Dorota Przęzak 96. 

Udział zawodniczek z Dzierżoniowa w wyścigu finansowany był z budżetu miasta.

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe