ICH POMYSŁY ZREALIZUJE MIASTO DZIERŻONIÓW

  • 12.07.2016, 17:41
  • Telewizja Sudecka
ICH POMYSŁY ZREALIZUJE MIASTO DZIERŻONIÓW
Wnioskodawcy zwycięskich projektów z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego gościli 11 lipca w dzierżoniowskim ratuszu. Burmistrz Dariusz Kucharski podziękował im za wkład w promocję nie tylko własnych pomysłów, ale także samej idei budżetu partycypacyjnego.

W głosowaniu wzięło udział ponad 5,5 tys. mieszkańców. W przyszłym roku miasto zrealizuje pięć pierwszych zadań z listy rankingowej. Szczegółowy zakres prac i koncepcja projektowa przygotowane zostaną wspólnie z autorami zwycięskich wniosków. I właśnie o tym wstępnie rozmawiał z wnioskodawcami burmistrz Dzierżoniowa. Pogratulował także skutecznych kampanii promocyjnych.Zwycięskie projekty, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku, to:

1. Budowa i modernizacja obiektu sportowo-rekreacyjnego przy Zespole Szkół Sióstr Salezjanek – budowa boiska wielofunkcyjnego, mini bieżni lekkoatletycznej, siłowni zewnętrznej oraz placu zabaw (660 głosów)

2. Skwer Seniora i Juniora (strefa aktywna: plac zabaw i siłownia, strefa relaksu z miejscami do pikniku i spotkań) - teren zielony wzdłuż ul. Kopernika, od granicy dawnego dworca PKS, do kładki prowadzącej do budynku nr 39 przy ul. Krasickiego (522 głosy).

3. Remont kortów tenisowych nr 1, 2, 3 na terenie OSiR-u Dzierżoniów – położenie nowej nawierzchni kortów, montaż studzienek i kanałów odpływowych wraz z drenażem (508 głosów).

4. Budowa placu zabaw oraz siłowni plenerowej na os. Kolorowym montaż urządzeń do zabawy dla dzieci oraz montaż urządzeń do ćwiczeń pod chmurką (292 głosy).

5. Wykonanie parkingu i przebudowa chodnika naprzeciw budynków os. Różane 21, 22 i TBS Różane 53 oraz przy ul. Sikorskiego (240 głosów).

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe