FESTIWAL PIOSENKI POLSKIEJ I CZESKIEJ W KUDOWIE-ZDROJU

  • 20.07.2016, 11:02 (aktualizacja 20.07.2016, 11:59)
  • Telewizja Sudecka
FESTIWAL PIOSENKI POLSKIEJ I CZESKIEJ W KUDOWIE-ZDROJU
Festiwal CZ-PL odbędzie się na granicy polsko-czeskiej w Kudowie-Zdroju w dniach od 19 do 24 lipca br. Patronat honorowy nad Festiwalem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej, Ambasador Republiki Czeskiej w Polsce oraz Instytut Kultury Czeskiej w Warszawie. Gospodarzem Festiwalu jest Miasto Kudowa-Zdrój, znane ze swoich działań na rzecz umacniania dobrosąsiedzkiej współpracy z Czechami.

W ramach Festiwalu odbędą się:

19 lipca, wtorek

21:00 Pokaz filmu "Skrzat", reż. Tomasz Vorel, w ramach Kudowskiego Lata Filmowego,  Restauracja "Cafe Domek"

20 lipca, środa

21:00 Pokaz filmu "Kola", reż. Jan Sverak, w ramach Kudowskiego Lata Filmowego  Restauracja "Cafe Domek"

21 lipca, czwartek

21:00 Pokaz filmu “Polowanie”, reż. T. Viterberg, w ramach Kudowskiego Lata Filmowego, Skansen w Pstrążnej         

22 lipca, piątek

18:30 Panel dyskusyjny “KULTURA SMAKÓW” z udziałem m.in. Katarzyny Grocholi oraz Tadeusza Drozdy o przenikającym się wpływie literatury i kulinariów

21:00 Pokaz filmu “Lato w Prowansji”, reż. Rose Bosh, w ramach Kudowskiego Lata Filmowego, Park Zdrojowy

23 lipca, sobota

12:00 spotkanie autorskie z Katarzyną Grocholą ze specjalnym udziałem Jana Klimenta

16:00 KONCERT KONKURSOWY: polscy  wokaliści śpiewają piosenki czeskie, a czescy polskie. Koncert otworzy laureatka programu “The Voice of Poland” Katarzyna Sawczuk wykonaniem “Modlidby pro Martu”

21:00 Pokaz filmu “Sex w Brnie”, reż. Vladimir Moravek, Kino Letnie w ramach Kudowskiego  Lata Filmowego, Park Zdrojowy

24 lipca, niedziela

13:30 Edyta Jungowska i jej bajki. Show dla dzieci z programem animacyjnym.

20:30 KONCERT GALOWY Sparring Dialog Koncert w Teatrze “Pod Blachą” w Parku Zdrojowym pt. „Gdyby ludzie słuchali piosenek…”, cegiełkowany na rzecz dzieci pozostających pod opieką Kudowskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Fundacji Joanny Radziwiłł "Opiekuńcze Skrzydła".

20:30 – 21:00 część oficjalna, występ 3 laureatów koncertu konkursowego, wręczenie nagród przez Burmistrza Miasta Kudowa Zdrój Piotra Maziarza oraz Ambasadora Republiki Czeskiej w Polsce

21:15 – 23:00 koncert sparring-dialog w wykonaniu Jaromira Nohavicy oraz Andrzeja Sikorowskiego prowadzony przez Artura Andrusa

Podczas dni festiwalowych odbędzie się również plener malarski z udziałem wybitnego artysty Franciszka Maśluszczaka i plener fotograficzny pod artystyczną opieką profesora Wiktora Gutta, wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Organizatorzy Festiwalu: Miasto Kudowa-Zdrój, PK FILM Paweł Królikowski, Fundacja QDOWA wierzą, że dobra kulturalna zabawa pozwoli licznym gościom z Polski i Czech poznać się lepiej wzjamenie, a może i pokochać prawdziwie.

Festiwal jest współfinansowany przez: Fundację PZU, Urząd Miasta w Kudowie-Zdroju,    Polską Grupę Uzdrowisk, ZAiKS. 

„Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było.”

Jaroslav Hasek

 

 

 

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kuracjuszka
Kuracjuszka 25.07.2016, 13:05
Wszystko było na żywo i bardzo fajni młodzi ludzie
Bibka
Bibka 23.07.2016, 23:27
Oglądałam dziś konkurs piosenki polsko czeskiej i to była strata czasu. Jak można taką lipę pokazywać, w dodatku z playbacku, jak najgorsze karaoke! beznadzieja
Ola
Ola 12.08.2016, 13:28
Bibka chyba lubi inne "bibki" ;) Raczej nie byłyśmy na tym samym konkursie. Niesprawiedliwe i kłamliwe jest to co napisałaś. Wspaniali młodzi i trochę starsi wykonawcy, wysoki poziom prezentowanych utworów i nie było playbecku tylko piękne żywe głosy i prawdziwe instrumenty, czasem podkład muzyczny! Wspaniały koncert, wspaniały klimat Kudowy. Przybyłam tam przypadkiem, ale z pewnością powrócę za rok.

Pozostałe