MIEJSCA UTRACONE - WYSTAWA

  • 24.06.2016, 02:19 (aktualizacja 24.06.2016, 14:14)
  • Krzysztof Bachiński
MIEJSCA UTRACONE - WYSTAWA
23 czerwca w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa odbył się wernisaż wystawy "Kresy Wschodnie - życie codzienne, architektura, rozwój gospodarczy" Dzierżoniowska ziemia stała się nowym domem dla wielu Polaków, w tym także, przybyłych z terenów Kresów Wschodnich II RP. Kresowiacy kultywują pamięć o terenach rodzinnych, nie tylko poprzez pamiątki, zdjęcia czy dokumenty, ale i przekazywanie prawdziwych historii.

Na prezentowanej wystawie zebrano eksponaty, które przywieźli ze sobą Kresowianie: przedmioty związane z życiem codziennym, fotografie, dokumenty, sprzęty i narzędzia. Przedstawiono także architekturę jak i rozwój gospodarczy Kresów II RP, ze znanymi wytwórniami okresu dwudziestolecia międzywojennego oraz huculską kolekcją zdobionej ceramiki i drewnianego rękodzieła. Wkrótce materiał filmowy.

Krzysztof Bachiński

Zdjęcia (28)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe