FESTIWAL KWIATÓW MINIEUROLAND 2016

  • 16.06.2016, 17:34 (aktualizacja 17.06.2016, 09:06)
  • Telewizja Sudecka
FESTIWAL KWIATÓW MINIEUROLAND 2016
Największa impreza kwiatowa na Dolnym Śląsku - Festiwal Kwiatów Minieuroland 2016.

Wielkie otwarcie w weekend 25-26 czerwca. W ramach tego wydarzenia zostało wykonanych blisko 50 000 nasadzeń  jednorocznych kompozycji kwiatowych takich jak: niecierpki, begonie, hortensje, petunie, surfinie, pelargonie, lobularie, mecardonie. Bajeczne dywany kwiatowe, a w nich zatopione perełki architektury sprawią, że każdy będzie mógł poczuć się jak Alicja w zaczarowanym ogrodzie.

Imprezę wypełnią liczne atrakcje inspirowane naturą. W niezwykłej scenerii otaczającej nas przyrody uczestnicy festiwalu doznają wielu niezapomnianych wrażeń oraz przeżyć estetycznych. Jest to ciekawy sposób poznawania niezwykłego świata roślin, łączący naukę
z rekreacją oraz umożliwiający twórczy i aktywny kontakt z przyrodą i kulturą. Na Gości Festiwalu czeka soczysta zieleń, eksplozja kolorów i natura w najszlachetniejszej oprawie.
Moc wrażeń zapewnią zabawy, konkursy z nagrodami oraz prezentacje firm ogrodniczych.
W programie przewidziano m.in. pokazy florystyczne, pszczelarskie, pokazy carvingu, a także wspólne zakładanie zielnika i sadzenie lawendy.

Już teraz zapraszamy na to wydarzenie do Minieurolandu – baśniowej krainy zapachów, kolorów i miniatur. Nie może Was tu zabraknąć!

Otwarty w lipcu 2015 roku park jest jedną z największych atrakcji turystycznych na Ziemi Kłodzkiej. To jedyny w Polsce kompleks, który łączy Park Miniatur z przepiękną architekturą terenów zielonych tworzących istne arboretum. Na powierzchni 20 tys. m² znajduje się obecnie 40 makiet przedstawiających miniatury najciekawszych budowli z Polski, Europy i świata. Znajdują się tu najciekawsze przykłady architektury m.in. takie jak Łuk Triumfalny, pałac Zwinger z Drezna czy wrocławski Ratusz. Wyeksponowane w otoczeniu niezwykłego świata roślin – pachnących kwiatów, wyszukanych i unikalnych gatunków drzew i krzewów sprowadzonych z najlepszych szkółek ogrodniczych z Polski, Holandii i Belgii.

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:Pozostałe