NAJWIĘKSZY W POLSCE MIEJSKI WYŚCIG KOLARSKI

  • 15.06.2016, 20:13 (aktualizacja 16.06.2016, 15:30)
  • Telewizja Sudecka
NAJWIĘKSZY W POLSCE MIEJSKI WYŚCIG KOLARSKI
Latem na ulicach Wrocławia pojawi się kilka tysięcy rowerzystów, którzy pojadą w wyjątkowym wyścigu. 14 sierpnia odbędzie się ŠKODA Wrocław Bike Challenge. Właśnie trwa sprzedaż pakietów startowych na zawody, w których udział wziąć może każdy i profesjonalny rowerzysta i cyklista od… 3 roku życia.

Mieliśmy w historii stadionu kolarskie epizody jak finisz etapu Wyścigu Wyszehradzkiego czy jak wyścig po parkingu w trakcie imprezy Fixed Festung Breslau. Teraz gościć będziemy jedną z największych imprez rowerowych w sezonie. Jestem przekonany, że frekwencja będzie wysoka, bo Wrocław wyrasta powoli na rowerową stolicę Polski – to w okolicach Wrocławia padają rekordy liczby uczestników w maratonach MTB, tutaj mają siedzibę aż trzy gazety rowerowe, a nieopodal Wrocławia regularnie rozgrywane są Mistrzostwa Polski w kolarstwie.  Liczba rowerzystów we Wrocławiu rośnie, coraz większa liczba z nich zaczyna jeździć nie tylko rekreacyjnie ale i sportowo. Widzimy ich z okien naszych biur gdy mijają Stadion jadąc ścieżkami rowerowymi. Spotykamy zimą na treningach w mieszczącym się na terenie stadionu klubie fitness.

 

Wśród pracowników Stadionu Wrocław jest wielu sympatyków dwóch kółek stąd mocno kibicujemy organizatorom by impreza udała się i weszła na stałe do kalendarza zawodów rowerowych Wrocławia. Dołożymy wszelkich starań by im w tym pomóc.

Mamy nadzieję, że pierwsza Edycja Wrocław Bike Challenge to początek dłuższej współpracy. Dodam, że jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy środowisk rowerowych. Stadion Wrocław to miejsce, które chcemy by kojarzyło się z wieloma aktywnościami sportowymi i Wrocław BIKE Challenge doskonale wpisuje się te założenia. Powiedział nam Piotr Nowicki

ŠKODA Wrocław Bike Challenge wystartuje z okolic Stadionu Miejskiego. Zawodom towarzyszyć będzie wiele dodatkowych atrakcji, przygotowanych dla uczestników oraz kibiców. Dla rowerzystów będą aż 4 dystanse:

120 kilometrów ŠKODA Challenge dla najbardziej wysportowanych rowerzystów
Startuje spod Stadionu i aleją Śląską trasa biegnie dalej ulicą Pilczycką, następnie mostem Milenijnym nad Odrą i ulicą Nowaka Jeziorańskiego. Potem długi fragment ulicą Pełczyńską w stronę Obornik Śląskich. Następnie droga 342 na Osolin. Trasa skręca w lewo przed Mikorzycami, by dotrzeć do Wołowa. Stamtąd pętla między innymi przez Pełczyn, Gródek i Sławowice z powrotem do Wołowa, gdzie na skrzyżowaniu ulic Garwolskiej i Objazdowej trasa skręca w stronę miejscowości Brzeg Dolny. Tam ulicami Dębową, Mostową i Alejami Jerozolimskimi, przez ulicę Puka na most Wolności w stronę Wrocławia, przez Białków, Brzezinkę Średzką na drogę 336 przez Wilkszyn. Dalej we Wrocławiu Stabłowicką, Starogajową na Kosmonautów. Meta na alei Śląskiej pod Stadionem.

40 kilometrów Allegro Challenge dla mniej zaawansowanych zawodników
Startuje spod Stadionu w kierunku Kosmonautów. Następnie w prawo, aż do Starogajowej. Potem Stabłowicką i Wilkszyńską do Pisarzowic. Następnie w lewo ulicą Główną (skrzyżowanie z Kolejową), potem Chrobrego przez Brzezinę w stronę Leśnicy. Tam zakręt w lewo w Wolską, potem kolejny w Marszowicką aż do wiaduktu nad Bystrzycą. Następnie w prawo Stabłowicką i Starogajową na Kosmonautów. Zjazd w lewo na skrzyżowaniu Lotniczej z Górniczą. Następnie z Górniczej w Pilczycką. Potem Maślicką i skręt w lewo w Królewiecką, aż do alei Śląskiej pod Stadion na metę. 

14 kilometrów ŠKODA Family Challenge to nasz dystans rodzinny
Spod Stadionu aleją Śląską w stronę Kosmonautów, następnie w lewo Lotniczą, aż do ulicy Milenijnej. Potem Popowicką, Pilczycką w prawo w Kozanowską. Następnie Dokerską w Gwarecką i z powrotem na Pilczycką. Dalej Maślicką i w lewo Królewiecką do alej Śląskiej pod Stadion.

5 kilometrów KIDS Challenge to trasa dla naszych najmłodszych

„Czternasty dzień sierpnia dla Wrocławian będzie dniem, kiedy każdy może wsiąść na rower i odebrać swój medal na mecie. To dzień, w którym spotkają się profesjonaliści kolarstwa i amatorzy dwóch kółek oraz ich rodziny. To będzie wielkie rowerowe święto we Wrocławiu” - mówi Mateusz Klawiter, współorganizator ŠKODA Wrocław Bike Challenge.

Sprzedaż pakietów startowych odbywa się wyłącznie za pośrednictwem serwisu Allegro: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=36620875

Biuro ŠKODA Wrocław Bike Challenge: Stadion Wrocław Aleja Śląska 1 54-118 Wrocław

Odbiór pakietów startowych w biurze zawodów:
11.08 (czwartek), godz. 14:00-21:00,
12.08 (piątek), godz. 09:00-21:00,
13.08 (sobota), godz. 09:00-21:00.

ŠKODA Bike Challenge to największe
miejskie wyścigi rowerowe w Polsce.
Więcej szczegółów
można znaleźć na stronie: 
http://bike-challenge.pl/

Kontakt dla mediów:
Mateusz Klawiter  537 477 553

 

HARMONOGRAM ZAWODÓW 14 sierpnia 2016

8:00 Otwarcie sektorów startowych 14 km ŠKODA Family Challenge

9:00 START - 14 km ŠKODA Family Challenge

9.25 - pierwszy zawodnik na mecie 14km

10.15 - ostatni zawodnik na mecie 14km

9:30 Otwarcie sektorów startowych dla 40 km ALLEGRO Challenge

10:00 START - 40 km ALLEGRO Challenge

11.10 - pierwszy zawodnik na mecie 40km

14.30 - ostatni zawodnik na mecie 40 km

11:15 Otwarcie sektorów startowych dla 120 km ŠKODA Challenge

12:00 START - 120 km ŠKODA Challenge

14.45 - pierwszy zawodnik na mecie 120 km

19.30 - ostatni zawodnik na mecie 120 km

13:00 START - 5 km KIDS Challenge

16:30 Ceremonia wręczenia nagród w kategoriach OPEN

18:00 Ceremonia wręczenia nagród w kategoriach wiekowych

 

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE 14 sierpnia 2016

ŠKODA Wrocław Bike Challenge towarzyszyć będą liczne wydarzenia w strefie przy Stadionie Wrocław. Planujemy między innymi koncert niespodziankę na wieczór, a przez cały dzień liczne animacje i działania rekreacyjne dla rowerzystów i kibiców w każdym wieku. Będą food-tracki i bogate strefy sponsorskie w tym ŠKODY i Allegro! Więcej informacji o wydarzeniach towarzyszących ŠKODA Wrocław Bike Challenge przekazywać będziemy wkrótce. 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe