PIERWSZE PRACE NA BASENIE W ŚWIDNICY ZAKOŃCZONE

  • 24.05.2016, 08:21
  • Telewizja Sudecka
PIERWSZE PRACE NA BASENIE W ŚWIDNICY ZAKOŃCZONE
Pozytywnym odbiorem technicznym w poniedziałek 23 maja zakończono pierwszy etap przebudowy basenu odkrytego przy ulicy Śląskiej – jednej z najbardziej wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji związanych z obiektami rekreacyjnymi w Świdnicy. Prace wpłyną na poprawę komfortu korzystania z kąpieliska.

Roboty budowlane na terenie i w najbliższym sąsiedztwie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  trwały od marca do połowy maja. Między innymi powstała nowa stacja filtrów węglowych, remont przeszła instalacja do napełniania i opróżniania basenów, uzupełniono ubytki w nieckach, uszczelniono i pomalowano je. Rozebrana została nieużywana od kilku lat i będąca w złym stanie technicznym wieża do skoków. Co więcej, obiekt przeszedł tradycyjne odświeżenie przed rozpoczynającym się za około miesiąc sezonem

Wykonane w tym etapie prace już w tegorocznym sezonie wpłyną na komfort naszych gości i wyższy standard naszych usług.  Nowa stacja filtrów wody oznacza jeszcze czystszą wodę w basenach. Poza tym, co jest dla nas szczególnie ważne, uniezależniamy się od poziomu i jakości wody w Bystrzycy, ponieważ mamy już możliwość czerpania wody również z wodociągów – tłumaczy Jerzy Żądło, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Warto nadmienić, że do końca lipca powstać ma dokumentacja projektowa przebudowy basenów. Wykonawcą projektu jest firma Archiprojekt z Lubina.

Składający się z czterech niecek kompleks basenów przy ulicy Śląskiej jest jednymi z największych otwartych obiektów tego typu w Polsce. Oddano go do użytku w roku 1928, jako rezerwowe miejsce przygotowań kadry Niemiec na Olimpiadą w Berlinie w 1936 roku.  

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (32)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe