DZIERŻONIOWSKIE MURY OBRONNE - WSPÓLNA REWITALIZACJA Z DBU?

  • 18.05.2016, 09:02
  • Telewizja Sudecka
DZIERŻONIOWSKIE MURY OBRONNE - WSPÓLNA REWITALIZACJA Z DBU?
Współpraca Dzierżoniowa z niemiecką fundacją DBU (Stowarzyszenie Środowisko dla Środowiska) może zaowocować zdobyciem zewnętrznych środków na konserwację jednego z naszych najważniejszych zabytków.

O możliwościach i warunkach otrzymania wsparcia miasto rozmawiało z przedstawicielami DBU (Urlich Schaaf i Wiesława Dyki). W spotkaniu brał także udział Karl Heinz Bittner – dawny mieszkaniec Dzierżoniowa, dzięki pomocy którego z DBU udało się pozyskać pieniądze na prace restauratorskie i konserwatorskie elewacji kościoła pw. Świętego Jerzego.

- Przedstawiliśmy koncepcję zagospodarowania terenów przy murach obronnych, ale w rozmowach z przedstawicielami fundacji skupialiśmy się na kwestii zabezpieczenia i konserwacji samych murów. Ustaliliśmy także, że pierwszym krokiem będzie wspólne wykonanie szczegółowej ekspertyzy – mówi zastępca burmistrza Dzierżoniowa Albert Blacharz.

DBU to niemiecka fundacja wspierająca kreatywność małych i średnich przedsiębiorstw w poszukiwaniu praktycznych rozwiązań problemów ochrony środowiska i zachęcająca do realizacji ekologicznych innowacji. DBU promuje zapobiegawczą i zintegrowaną ochronę środowiska, dotuje to, co chroni środowisko naturalne w sposób bezpośredni i praktyczny. Ponadto wspiera wymianę wiedzy o środowisku pomiędzy nauką, gospodarką oraz innymi publicznymi i prywatnymi instytucjami. Jednym z elementów działalności fundacji jest także wpieranie działań polegających na zabezpieczaniu i restaurowaniu zabytków.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dbu i uuuu
dbu i uuuu 18.05.2016, 09:38
Bo w Bielawie w tej chwili nikt z obecnej władzy nie ma pojęcia chyba nawet co to jest DBU
bielawianin
bielawianin 18.05.2016, 09:19
W latach 1999-2014 Bielawa wspólnie z DBU 8 projektów. Dziś nowe władze Bielawy zaprzestały współpracy więc Dzierżoniów wszedł w to miejsce. Na tym polega "dobra zmiana" w Bielawie.

Pozostałe