POLICJANT Z KŁODZKA ZDOBYŁ ZŁOTO

Kolejny sukces Andrzeja Juszczaka, funkcjonariusza kłodzkiej policji. Tym razem złoty medal przywiózł z Mistrzostw Policji w Pływaniu w Lublinie, które odbyły się na najnowocześniejszym obiekcie pływackim w Polsce - basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca”.

W mistrzostwach, które objęte były Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Policji, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Prezydenta Miasta Lublina.  uczestniczyło 72 policjantów, w tym 18 kobiet z całej Polski.
Andrzej Juszczak z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku okazał się najszybszym policjantem w kategorii masters II na dystansie 50 m stylem grzbietowym uzyskując złoty medal. Ponadto podczas mistrzostw zdobył dwa brązowe medale w kategorii masters II stylem grzbietowym i klasycznym.
Przypomnijmy, że asp. szt. Andrzej Juszczak od 25 lat służy w Policji.
Posiada on na swoim koncie wiele sukcesów zawodowych, a także sportowych. W 2006 roku w Mistrzostwach Policji MSWiA w Pływaniu i Ratownictwie Wodnym zdobył I miejsce.
W lipcu 2012 roku, Andrzej na VIII Międzynarodowych Mistrzostwach Policjantów w Pływaniu Długodystansowym w Kiekrzu zdobył II miejsce na dystansie 3.000 m.
Natomiast w 2011 roku asp. szt. Andrzej Juszczak w Kiekrzu zdobył złoty medal.
W ubiegłym roku w Lublinie asp. szt. Andrzej Juszczak zajął III miejsce na dystansie 100 m w stylu grzbietowym Masters I i zdobył brązowy medal.
W 2015 r. w Mistrzostwach  Policji w Pływaniu Andrzej Juszczak zajął I miejsce na dystansie 50 m i 100 m w stylu grzbietowym Masters II i zdobył dwa złote medale. Ponadto uzyskał III miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym w tej samej kategorii wiekowej i zdobył brązowy medal.