HYDROPOLIS - NAJNOWSZA ATRAKCJA WROCŁAWIA

  • 26.04.2016, 13:33 (aktualizacja 26.04.2016, 13:42)
  • Telewizja Sudecka
HYDROPOLIS - NAJNOWSZA ATRAKCJA WROCŁAWIA
Hydropolis to najnowsza atrakcja na turystycznej mapie Wrocławia. Futurystyczne, tajemnicze i rozpieszczające zmysły miejsce jest adresowane do osób w każdym wieku. Zainteresuje lubiących zgłębiać tajemnice przyrody, chemii i fizyki, jak również fanów historii, sztuki, sportu czy inżynierii.

W 8 strefach tematycznych na zwiedzających czeka kilkadziesiąt eksponatów np. transparentna kopia rzeźby Dawida, działające wynalazki starożytnej inżynierii wodnej, szklany cylinder, w którym zamknięty został wir wodny czy kinetyczna instalacja nowojorskich artystów pozwalająca stworzyć własną burzę.

 

 

W Hydropolis znajduje się również sala z projekcją o powstaniu wody na ekranie 360 stopni, trzy salki kinowe, w których wyświetlane są pasjonujące filmy dokumentalne, strefa relaksu z fantastyczną plażą i kilkadziesiąt ekranów z multimedialnymi artykułami o różnych zagadnieniach związanych z wodą.

 

Wrocławskie centrum wiedzy o wodzie to jeden z kilku tego rodzaju obiektów na świecie. Nowoczesna wystawa została zaprojektowana z dbałością o najmniejsze szczegóły. Powstała w zabytkowym, XIX-wiecznym zbiorniku wody czystej. Dziś to zbiornik wiedzy o wodzie. Zapraszamy!

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:Pozostałe