CO DALEJ Z 6-LATKAMI W BIELAWIE?

  • 18.04.2016, 11:22
  • Telewizja Sudecka
CO DALEJ Z 6-LATKAMI W BIELAWIE?
Samorządowcy w naszym regionie dwoją się i troją, aby przekonać rodziców 6-latków do posłania swoich pociech do szkoły. Niestety w rozgrywkach politycznych temat ten został niepotrzebnie wykorzystany i tak ważną decyzję pozostawiono w rękach rodziców, którzy bardzo często kierują się emocjami. Okazuje się jednak, że nie jest to dobre rozwiązanie, o czym przekonywała nas Dorota Zawadzka znana wszystkim jako Super Niania.

 

W Dzierżoniowie, czy Pieszycach władze zabiegają o to, aby przekonać rodziców do wybrania właśnie szkoły. Organizowane są dni otwarte, spotkania z rodzicami, przygotowane zostały filmy o tym, że warto, a nawet należy posłać swoje pociechy do szkoły, bo chodzi tu przede wszystkim o dobro dzieci, ale i duże pieniądze. Gmina, która przekona rodziców do posłania dziecka do szkoły otrzyma kilkukrotnie więcej subwencji oświatowej na dziecko niż w przedszkolu. Przykładowo roczna subwencja na ucznia w podstawówce to około 5300 zł, na przedszkolaka  zaledwie około 1300 zł. 

 

 

W Bielawie raczej nikt kasy nie liczy, a nawet nie stara się przekonywać, że warto i że bielawskie placówki są dobrze przygotowane do przyjęcia 6-latków. Problem dla wszystkich poważny, ale jak widać nie dla władz Bielawy, w końcu rządzą prawie sami nauczyciele, więc wiedzę mają i się znają.  W odpowiedzi na zadane  przez nas pytania dyrektor Miejskiego Zarządu Placówek Oświatowych w Bielawie - Adam Domagała odpowiada niczym rzecznik prasowy obecnej pani minister edukacji Anny Zalewskiej:

 "Zdaniem obecnych władz Bielawy w zarządzaniu oświatą nie należy kierować się wyłącznie względami ekonomicznymi. Dla bielawskiego samorządu najważniejszą kwestią jest bowiem dobro dziecka i swoboda podejmowania decyzji przez rodziców. Jeśli rodzice czy opiekunowie uważają, że ich sześcioletnie dziecko nie jest jeszcze gotowe na rozpoczęcie nauki w szkole, to władze miasta nie zamierzają ingerować w te decyzje.

Należy podkreślić, że przywrócenie rodzicom przez polski rząd prawa wyboru, czy ich dziecko rozpocznie naukę w szkole w wieku sześciu czy siedmiu lat, było oczekiwaną przez znaczną większość Polaków decyzją. Dlatego też ze zmiany przepisów chętnie korzystają rodzice sześciolatków nie tylko w Bielawie, ale także w całym kraju ".

Pytanie czy z takim podejściem, nie zostanie mocno zachwiana równowaga ilości dzieci w bielawskich przedszkolach i szkołach podstawowych i czy nie warto schylić się po duże pieniądze, które czekają, a nie po raz kolejny wydawać z budżetu. 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Śmiechu warte
Śmiechu warte 18.04.2016, 23:39
"...Pytanie czy z takim podejściem, nie zostanie mocno zachwiana równowaga ilości dzieci w bielawskich przedszkolach i szkołach podstawowych i czy nie warto schylić się po duże pieniądze, które czekają, a nie po raz kolejny wydawać z budżetu..." - szkoda że pytania tego nie zadała TV Sudecka kiedy systematycznie likwidowano i przekształcano przedszkola w Bielawie w poprzednich latach i nikt nie troszczył się o Bielawskie dzieci . Teraz TV Sudeckiej się o równowadze w oświacie, Dzieciach i kasie przypomniało. Śmiechu warte !!!!
Domagała jesteś?
Domagała jesteś? 18.04.2016, 19:29
Tu kota ogonem odwracacie z tym Hordyjem, a co z mistrzem Domagałą? Cisza jakby go nie było.
Bielawianin
Bielawianin 18.04.2016, 13:42
Hordyj to niech sobie pracę znajdzie przecież taki fachowiec od roku na bezrobociu knuje i sądzi się z byłym pracodawcą z Nowej Rudy ciekawe z czego żyje to już zostawiam Państwu do oceny
precz z kłamcami!!!
precz z kłamcami!!! 18.04.2016, 19:05
Hordyj pracę sobie znalazł i to dobrze płatną, a Ty pewnie w urzędzie pracujesz, bo Cię politycznie przyjęli żebyś hejty pisał i do niczego innego się nie nadajesz
Ccc
Ccc 18.04.2016, 14:14
Czego baranie kłamiesz
nic dziwnego
nic dziwnego 18.04.2016, 13:33
A po co się wysilać Panie Domagała, do czerwca niewiele czasu zostało, a po panu ktoś inny będzie miał problem. Chciał Pan być dyrektorem i pan był teraz znowu do fizyki trzeba się będzie wziąć.
Jeszcze tylko 2,5 roku i koniec rządów amatorów
Jeszcze tylko 2,5 roku i koniec rządów amatorów 18.04.2016, 13:17
Ale się boicie, że Hordyj wróci i Was amatorów wszystkich pogoni. Wypisywanie takich paszkwili i porównywanie jakiegoś wyssanego z palca zastępczego tematu z głodnymi dziećmi jest w stylu esbeckim, jaki sobą reprezentujcie.
Kaśka
Kaśka 18.04.2016, 12:35
A co z tymi ekstra 130 tysiącami zł dodatkowej premii dla Hordyja? Za co dostał te pieniądze? Czy wiecie dla ilu biednych dzieci można by było wykupić za nie obiady w szkole? To jest 20 tysięcy obiadów (po 6,50), dokładnie 100 najbiedniejszych dzieci przez rok miałoby wyżywienie. Zróbcie o tym materiał.
MZPO
MZPO 18.04.2016, 11:34
Domagała ponoć tylko do czerwca w MZPO?

Pozostałe