NOWOCZESNA PODRÓŻ W PRZESZŁOŚĆ

  • 05.04.2016, 13:39
  • Telewizja Sudecka
NOWOCZESNA PODRÓŻ W PRZESZŁOŚĆ
Projekt "Dzierżoniów. Przed wiekami 3D - wirtualny spacer" to jeden z nielicznych przykładów na to, jak wykorzystanie nowoczesnych technologii staje się świetnym narzędziem do zainteresowania historią i pielęgnowania tożsamości kulturowej miasta. Zwłaszcza wśród młodych ludzi, którzy chętnie sięgają po nowoczesne źródła informacji. Chciałbym widzieć więcej tego typu rozwiązań, dlatego będę mocno kibicował temu przedsięwzięciu i jego dalszemu rozwojowi" - mówi reżyser Tomek Bagiński.

To pierwszy w Polsce na tak dużą skalę projekt polegający na wiernym odtworzeniu dawnego wyglądu najstarszej części miasta, z wykorzystaniem najnowszych technologii komputerowych. XIX-wieczny Dzierżoniów odtworzono, zachowując dbałość o detale, na podstawie ponad 1,5 tys. archiwalnych zdjęć, rycin, pocztówek i opisów historycznych.Poruszanie się po dzierżoniowskiej starówce działa na zasadzie swobodnego spaceru. Korzystający z aplikacji fani najnowszych technologii i pasjonaci historii sami decydują, w którym idą kierunku i jaki obiekt chcą zobaczyć z bliska. Dla mieszkańców i miłośników Dzierżoniowa najbardziej interesujące mogą być te miejsca, które dziś wyglądają zupełnie inaczej. To również innowacyjny sposób na poznanie i zwiedzenie naszego miasta.

Projekt powstał na najnowszym silniku Unreal Engine 4, jest dostępny w technologii 2D i 3D, obsługuje format 4K i jest przystosowany do urządzeń VR, które stają się właśnie powszechnie dostępne.

Na premierowy pokaz zapraszamy 7 kwietnia, o godzinie 11.00, do dzierżoniowskiego kina "Zbyszek". Będzie on okazją do poznania kulisów powstania projektu i możliwości jego rozwoju.

Darmowa aplikacja będzie dostępna na stronie www.dzierzoniow.pl od 8 kwietnia. Można z niej korzystać poprzez przeglądarkę internetową, jednak gwarancją najlepszej jakości będzie jej ściągnięcie na komputer.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
woli
woli 07.04.2016, 15:28
Fajna sprawa byłem w kinie fajny projekcik!
tucznik
tucznik 06.04.2016, 16:03
zmiencie te okropne nazwy ulic!!!!!!! A nie zajmujecie sie pierdołami mało istotnymi!!!!!
elo
elo 07.04.2016, 15:27
A co ma piernik do wiatraka!
niepelnosprawny.org
niepelnosprawny.org 06.04.2016, 09:44
bardzo dobry pomysł jak z gier komputerowych
tj
tj 06.04.2016, 00:28
brakuje fontanny w ryneczku

Pozostałe