GRZEGORZ NOWAK CZUJE SIĘ MORALNIE SKRZYWDZONY

  • 05.04.2016, 10:04 (aktualizacja 05.04.2016, 13:12)
  • Telewizja Sudecka
GRZEGORZ NOWAK CZUJE SIĘ MORALNIE SKRZYWDZONY
W ubiegłym tygodniu do redakcji Telewizji Sudeckiej wpłynęło przedsądowe wezwanie od komendanta Straży Miejskiej w Bielawie – Grzegorza Nowaka, z żądaniem przeprosin i publikacją informacji na naszym portalu. Komendant żąda również odszkodowania, za doznaną jego zdaniem krzywdę, w wysokości 10 tys. zł, ale nie jak to jest w zwyczaju, na cele społeczne, ale do własnej kieszeni. Zarzut dotyczy udziału Grzegorza Nowaka, w jak to określiliśmy "fikcyjnym" konkursie, bo jak inaczej można mówić o konkursie, w którym wszyscy dużo wcześniej wiedzieli kto go wygra.

   O tym, że jest to stanowisko z nadania politycznego i że Grzegorz Nowak został już wcześniej namaszczony przez burmistrza Piotra Łyżwę na komendanta Straży Miejskiej w Bielawie, informowaliśmy na kilka tygodni przed ogłoszeniem konkursu. Nie był to przypadek, a sprawdzona informacja. To samo dotyczyło wielu innych obecnych kierowników i dyrektorów w gminnych instytucjach, którzy również startowali w tzw. "konkursach", a tak naprawdę był to podział powyborczych łupów. 

materiał filmowy z 17 lutego 2015 roku.

 

   Należy przypomnieć, że Grzegorz Nowak kilka lat wcześniej, za kadencji poprzedniego burmistrza Bielawy Ryszarda Dźwiniela, pełnił funkcję komendanta Straży Miejskiej. Jednak po męskiej rozmowie z burmistrzem, sam szybko złożył rezygnację z pełnionej funkcji, mając świadomość, że jego kariera na tym stanowisku dobiegła końca.

   Obecne władze parlamentarne (Prawo i Sprawiedliwość) zmieniły przepisy dotyczące konkursowego zatrudniania na stanowiska kierownicze w administracji publicznej tak, aby były one po prostu z nadania politycznego, a nie wybierane w pseudo konkursach, w których i tak wiadomo, że wygrywają osoby wcześniej partyjnie namaszczone.

   Dziwi nas więc zachowanie pana Grzegorza Nowaka, bo to raczej mieszkańcy Bielawy powinni być zniesmaczeni nepotycznymi powiązaniami władzy oraz brakiem transparentności podejmowanych decyzji. Uważamy, że takie sprawy należy pokazywać i piętnować. Polityczna synekura nie jest dobrym rozwiązaniem dla lokalnej samorządności, wręcz przeciwnie. Taka forma zatrudnienia nigdy nie ma i nie będzie miała miejsca w prywatnych firmach. Przedsiębiorca zatrudnia kogoś tylko wtedy, gdy jest po prostu kompetentny do pełnienia danej funkcji, czy stanowiska.

   Warto też wspomnieć, że zanim Grzegorz Nowak został komendantem Straży Miejskiej w Bielawie, to już wcześniej otrzymywał wraz małżonką gratyfikację finansową od burmistrza Bielawy – Piotra Łyżwy, w wysokości 1.230 zł brutto miesięcznie, za realizację umowy dotyczącej publikacji materiałów prasowych i filmowych na łamach Dzierżoniowskiego Tygodnika Powiatowego. Co ciekawe, Grzegorz Nowak był prezesem, a jego żona Anna Nowak, wiceprezesem i współwłaścicielem 50% udziałów spółki, która wydawała ten tytuł i portal internetowy.

   Warto w tym miejscu dodać, że w ustawie o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne, z dnia 21 sierpnia 1997 roku, w art. 2 p. 6 dokładnie określono, że pracownicy administracji publicznej, w tym kierownicy jednostek organizacyjnych gmin, nie powinni pełnić funkcji prezesów itp. w podmiotach gospodarczych, w tym w spółkach prawa handlowego. Niedopuszczalne jest również, aby osoby te osiągały dochody z budżetu gminy prowadząc, niezgodnie z przepisami, działalność gospodarczą.

   Z wydruku internetowego, który jest ogólnie dostępny w Centralnej Informacji Krajowego Rejestru Sądowego wynika, że jeszcze 1 lipca 2015 roku zarówno Grzegorz Nowak, jak i jego żona, będąc już pracownikami odpowiednio Urzędu Miasta oraz Straży Miejskiej w Bielawie, nadal widnieli jako członkowie Zarządu i współwłaściciele EKAN Sp. z o.o. Dziwić może również, że mimo iż jest to niedozwolone, Grzegorz Nowak w swoim oświadczeniu majątkowym z 27 kwietnia 2015 roku, złożonym już po objęciu funkcji, informacji tej nie podał.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (91)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dfh
dfh 11.01.2017, 23:31
Zapomniał wół jak cielęciem był!
szukam raka
szukam raka 31.05.2016, 00:42
Aja zadam wprost pytanie - gdzie jest RAK Panowie, Panie
odpisuję Bodnarowskemu
odpisuję Bodnarowskemu 31.05.2016, 02:10
jestem tutaj, zwarty i gotowy,czekam
Zapominalski
Zapominalski 17.04.2016, 08:19
Przypomniała mi się piosenka Kazika "12 groszy" :) to ile tej kasy ma być?
Tv
Tv 11.04.2016, 08:56
Jeżeli TVS publikuje starą umowę gminy z jakąś lokalną spółką medialną, to chciałbym zobaczyć starą umowę TVS z gminą. Co i za ile było. Tak dla porównania z czystej ciekawości. Proszę o publikacje albo info do wglądu publicznego.
Uuu
Uuu 11.04.2016, 23:43
Dlaczego starą? I dlaczego jakąś lokalną?Umowa z zeszłego roku i spółka, która jest właścicielem DTP.
Czyli tuby propagandowej Łyżwy
iii
iii 11.04.2016, 10:33
Problem jest inny, jak widać z tego materiału, że Państwo Nowak mieli umowę z urzędem jako spółka i w nim pracowali, a to jest niedozwolone i karalne.
Bielawianin z krwi i kości
Bielawianin z krwi i kości 09.04.2016, 18:14
Ludzie pieścicie się z tym typem jak z jajkiem. A tu zwyczajnie trzeba wyrwać tego .... Chcecie żeby całkiem zniszczył to miasto razem z Ł..? Czyżby sama ciemn... pozostała w tym mieście? :(
Nemo
Nemo 08.04.2016, 14:54
Panie Nowak ja pana bardzo przepraszam i prosze o wybaczenie za to, że osmielam się źle o panu myśleć. To bardzo naganne ale jakoś inne myśli na pana temat w głowie mi się nie chcą pojawić mimo ,że bardzo sie staram.
Nemo2
Nemo2 08.04.2016, 21:25
Szczerze przyłączam się do wypowiedzi Pana Nemo
Ale myślę, że ja się bardziej staram.
Antek
Antek 08.04.2016, 12:40
Wszyscy wszystkich tu straszą. Aż strach cokolwiek tu napisać. - Wszystkie moje myśli po przeczytaniu tego czegoś są czysto przypadkowe. Zapamiętane tu imiona i nazwiska są dla mnie czysto przypadkowe :)
Rysiek
Rysiek 06.04.2016, 23:29
wynik stanowi 0,0005 % mieszkańców Bielawy hahahahaha
bwa
bwa 07.04.2016, 08:03
Dokładnie taka samą różnicą wygrał wybory Łyżwa, Piotr Łyżwa :)
rex
rex 07.04.2016, 09:36
dokladnie :-)
oni teraz czepiają się ilości głosów i dalej nie widza tego ze źle postępują, że ludzie się z nich śmieją i nie szanują Brak pokory doprowadzi ich do tego ze za 1 lub 2 juz ich kariera się skonczy.
kaja
kaja 06.04.2016, 21:47
te 86 procent to aż 200 osób na całą bielawe a ja nie jestem ania nie róbcie sobie dźwinielowcy wstydu
oset
oset 06.04.2016, 23:13
a te 14% to rodzina N i koleżanki i koledzy z pracy
Fff
Fff 06.04.2016, 21:38
http://l.facebook.com/l.php?u=…
Żenada
Żenada 06.04.2016, 20:20
Wynik ankiety potwierdza że ta stronka nie ma żadnej oglądalności nawet w 30 tysięcznej Bielawie
Gg
Gg 06.04.2016, 21:08
Nie,no faktycznie 86% uważa że Pan Nowak jest wybrany politycznie,a 14% że nie. Żenada Ania przestań.Nie macie choć odrobinę honoru? Jeżeli nie to jak do tej pory funkcjonowaliście?Faktycznie żenada.
Rzetelny
Rzetelny 06.04.2016, 20:18
Tak i jeszcze jest kosmita i pod jego domem stoi Ufo
Donek
Donek 06.04.2016, 20:05
Wynik ankiety na tym stronniczym portaliku nie mógł być inny hahaha ale się Adaś nakręcił hahahaha
skorpion
skorpion 06.04.2016, 19:44
wyniki ankiety są takie ze jakby grzegorz miał honor to by się podał do dymisji. Wstyd! ludzie widzą To jest skandal!!! a burmistrz nic sobie z opinią ludzi nie robi.
Prawnik
Prawnik 06.04.2016, 19:10
Podane wyżej fakty są kłamliwe i poświadczają nieprawdę poprzez manipulację zaznaczając żółtym kolorem ustępy mogące sugerować te fakty
Ugf
Ugf 06.04.2016, 21:15
Eee.Prawnik Nowak puknij się w głowę, a jak nie to podaj tym razem mnie do sądu.
Prawnik
Prawnik 06.04.2016, 18:00
Uporczywe nękanie może wypełniać znamiona przestępstwa zniewagi określonego w art. 216 Kodeksu karnego. Przestępstwo to podlega karze grzywny albo ograniczenia wolności.
H
H 06.04.2016, 21:17
Prawnik Nowak czy Ty zacząłeś studiować prawo???? Podobno skończyłeś AWF
pitu pitu
pitu pitu 06.04.2016, 18:17
Kto tu kogo nęka? Wy sobie żarty chyba robicie, jak czytam ten materiał, to nic nadzwyczajnego nie ma, tylko fakty z których Nowak powinien się wytłumaczyć. Jest się na świeczniku, bierze się kasę publiczną to niestety trzeba mieć tego świadomość, że ktoś takie rzeczy wyciąga i ma do tego pełne prawa, a Nowak może sobie sprawę nawet na sądzie ostatecznym zarezerwować.
Zorientowany
Zorientowany 06.04.2016, 09:57
Adasiu pozwy już czekają i to nie tylko od Nowaków będziesz miał gorąco zbieraj na dobrą kancelarię pozdrawiam
zit
zit 06.04.2016, 10:48
Dobrze, że Pan Pachura jedzie po nich i się nie boi tak trzymać. Pytanie o co chcą się sądzić, bo ja nie widzę tu podstaw, a straszenie i zła karma powraca.
kleks
kleks 06.04.2016, 10:30
nie strasz nie strasz. Prawdy się boicie?
niepelnosprawny.org
niepelnosprawny.org 06.04.2016, 09:39
"za pomoc"? czy konkurs?
Feliks
Feliks 06.04.2016, 06:31
Kto wygrał przetarg w Dzierżoniowie na budowę domu wielorodzinnego? i dlaczego unieważniono ten przetarg? Dlaczego o tym Pachura nie napisze??? Czy to aby nie bohater jego dramatycznego reportażu? Czekamy Pachura!
Prawnik
Prawnik 06.04.2016, 05:43
Panie Pachura, zapomniał Pan o Prawie Prasowym?
Art. 12. 1. Dziennikarz jest obowiązany:
1) zachować szczególną staranność i rzetelność przy zbieraniu i wykorzystaniu materiałów prasowych, zwłaszcza sprawdzić zgodność z prawdą uzyskanych wiadomości lub podać ich źródło,
Art. 13. 1. Nie wolno wypowiadać w prasie opinii co do rozstrzygnięcia w postępowaniu sądowym przed wydaniem orzeczenia w I instancji
radca
radca 06.04.2016, 06:33
Zapomniał też o Prawie Cywilnym

Pozostałe