DOMINIKA SZTANDERA WIELOKROTNĄ MEDALISTKĄ GP POLSKI

Cztery medale zdobyła dzierżoniowianka – 19-letnia Dominika Sztandera - wychowanka dzierżoniowskiego klubu, obecnie zawodniczka Juvenii Wrocław na zawodach pływackich z cyklu Grand Prix Polski, które odbyły się w dniach 19-20 marca na pływalni Aqua Lublin. Rywalizowało w nich 300 zawodników z 71 klubów.

Dominika wywalczyła dwa złote na dystansach 50 m (31,91) i 100 m (1:11,94) stylem klasycznym, srebrny na dystansie 200 m stylem klasycznym (2:36,72) oraz brązowy na dystansie 50 m stylem dowolnym (26,22). Dystans 100 m stylem dowolnym (58,33) ukończyła na siódmym miejscu. Dominika w kategorii młodzieżowiec zajęła drugie miejsce za dwa najlepsze wyniki według punktacji wielobojowej, a w klasyfikacji medalowej z dorobkiem czterech medali uplasowała się na czwartym miejscu.