PIJANI RODZICE „OPIEKOWALI” SIĘ NIEMOWLAKIEM I 6-LETNIĄ CÓRKĄ

  • 15.03.2016, 14:15
  • Telewizja Sudecka
PIJANI RODZICE „OPIEKOWALI” SIĘ NIEMOWLAKIEM I 6-LETNIĄ CÓRKĄ
Policjanci z powiatu ząbkowickiego zatrzymali rodziców, którzy w stanie nietrzeźwości opiekowali się małymi dziećmi. Funkcjonariusze ustalili, że między dorosłymi doszło wcześniej do awantury. 6-letnia dziewczynka i kilkumiesięczny chłopczyk trafili do placówki opiekuńczej. Nietrzeźwymi opiekunami zajmie się teraz sąd rodzinny.

Około godziny 22.30 policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań Kamieńcu Ząbkowickim. Miało tam dojść do awantury. Na miejscu policjanci zastali rodziców, którzy byli w stanie nietrzeźwości. Pod opieką 31-letniego mężczyzny i 21-letniej kobiety znajdowały 6-letnia dziewczynka i jej 5-cio miesięczny braciszek. Maleństwo płakało, jak zauważyli policjanci był zaniedbany, od dłuższego czasu nie przewijany w brudnym ubraniu. 6-latka nie mogła spać, gdyż pomiędzy rodzicami doszło do awantury słownej i fizycznej. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości obojga. Kobieta miała 2,4,  a mężczyzna blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 

Mieszkanie było brudne, zaniedbane, widać było porozrzucane butelki po alkoholu. Policjanci stwierdzili, że w takich warunkach dzieci nie mogą pozostać. Tym bardziej, że z rodzicami kontakt był utrudniony i byli wobec siebie agresywni. Na miejsce zostało wezwane pogotowie, które przewiozło dzieci do szpitala. Po przebadaniu zostały one umieszczone w placówce opiekuńczej. 

W chwili obecnej trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia sytuacji opiekuńczo wychowawczej dzieci. Dorośli staną przed sądem rodzinnym, który zdecyduje co do dalszego postępowania z rodziną. 

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śl. 
podkom. Ilona Golec 
Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pato
Pato 15.03.2016, 14:51
Pato

Pozostałe