SREBRNE MEDALE PŁYWACKIE KAROLINY

Dwukrotne wicemistrzostwo na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 15 lat w pływaniu wywalczyła w Gorzowie Wielkopolskim podopieczna trenera Andrzeja Wojtala Karolina Jurczyk. Zawody odbyły się w dniach 4-6 marca.

Zawodniczka MKS 9 zmierzyła się na 25-metrowym basenie z 570 zawodnikami ze 142 klubów z całej Polski i została dwukrotną srebrną medalistką na dystansach 50 m stylem dowolnym (26,08) i 50 m stylem motylkowym (28,41). Na dystansach 100 m stylem dowolnym (57,36) i 50 m stylem grzbietowym (30,00) znalazła się w ścisłym finale, a rywalizację zakończyła tuż za podium na czwartych miejscach. Dystans 200 m stylem dowolnym z czasem 2:11,09 ukończyła na dziesiątym miejscu.

Dwukrotne wicemistrzostwo Karoliny Jurczyk podczas Mistrzostw Polski Juniorów 15-letnich to bardzo duży sukces zawodniczki. Wysokie wyniki osiągnięte podczas zawodów są obiecujące w perspektywie Letnich Mistrzostw Polski. Uczestnictwo klubu w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 15 lat w Gorzowie Wielkopolskim współfinansowało miasto.